Як позбутися дитячих страхів

як позбутися дитячих страхів

Вам знадобиться
 • Терпіння
 • Сприятливий психологічний клімат у сім’ї
Інструкція
 • . 1

  Страх — природне людське почуття, яке допомагає нам уникати багатьох небезпек, але в теж час саме страх заважає нам використовувати і багато можливості, які дає нам життя. Важливо з дитячих років навчити дитину правильно ставитися до своїх страхів, максимально об’єктивно оцінювати рівень небезпеки і не дозволяти страху заглушати голос розуму.

 • . 2

  Як позбутися дитячих страхів якщо дитині ще важко об’єктивно оцінити рівень реальної небезпеки? Найчастіше маленькі діти боятися темряви, злих казкових персонажів, походів до лікаря, а іноді й просто незнайомих людей. Чи не висміюйте малюка, не дратуйте його і не пускайтеся в довгі пояснення. Дайте йому відчути, що він завжди може розраховувати на вашу підтримку і розуміння. Якщо дитина боїться темряви — запаліть в кімнаті маленький нічник, а головне — покажіть, як спокійно заходите в темну кімнату ви самі. Навряд чи страх пройде відразу, але з часом дитина з ним обов’язково впорається.

 • . 3

  Якщо ж дитина боїться злих казкових або вигаданих персонажів — можна запропонувати йому спати разом з великим і добрим плюшевим ведмедиком, який допоможе йому перемогти всіх лиходіїв. І, звичайно ж, ніколи не лякайте свою крихітку.

 • . 4

  Як перемогти дитячі страхи, пов’язані зі спілкуванням з незнайомими людьми? Намагайтеся поступово розширювати коло спілкування дитини, при цьому уважно вибираючи людей, з якими йому буде максимально комфортно. Частіше запрошуйте в гості своїх друзів, особливо якщо у них теж є маленькі діти. Спілкуйтеся з мамами діточок на дитячому майданчику і залучайте в розмову дитини: просіть його самостійно назвати своє ім’я, вік, попросити відерце або формочки для піску, а в магазині нехай саме дитина скаже що ви хочете купити. Але не забувайте і про почуття міри: дитина повинна знати, що самостійно не слід заговорювати з незнайомими дорослими на вулиці, небудь просити у них.

 • . 5

  Страх перед відвідуванням лікаря можна перемогти за допомогою роз’яснень що і навіщо робить доктор, чому дані маніпуляції необхідні. Швидкий результат в цьому випадку теж не завжди досяжний, але ваша впевненість у необхідності візиту до лікаря з часом передасться і малюкові.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :