Як позбутися тривоги і страху: шукаємо причину

як позбутися тривоги і страху: шукаємо причину

Вам знадобиться
 • Чому виникає страх
 • Спадковий страх
 • Як ліквідувати страх
Інструкція
 • . 1

  Чому виникає страх? Почуття тривоги — це стан нервової системи, яка реагує на зовнішні фактори, на навколишнє оточення. З вроджених страхів існує тільки боязнь падіння і переляк перед гучними звуками, а інші тривожні стани немовлятам невідомі. Вони з’являються з досвідом, придбаним на протязі усього життя. Наприклад, якщо дитину покусав пес, це може викликати боязнь собак, яка буде переслідувати не один рік. Жах перед чимось — це емоційний стан, і воно рідко піддається логічному поясненню. Але можливість, коли переслідує тривога і страх, як позбутися цього стану, таки існує.

 • . 2

  Насамперед, потрібно оцінити можливі наслідки страхітливих дій. Часто лякає не саме відбувається, а невідомість. Що може статися, якщо зробити те, чого ми боїмося? До чого найгіршого можуть привести якісь дії? Якщо уявити собі можливі наслідки, то зникне невідомість, а з нею і страх. Але боязнь не виникає на порожньому місці, а спрацьовує, як почуття самозбереження. Тому варто тверезо оцінити ситуацію та її наслідки. Можливо, буде потрібно відмовитися від задуманого. Наприклад, мріє стрибнути з п’ятиметрової вишки, відчуває страх, стоячи високо над водою. Що може статися? Можна неправильно увійти в воду, поламати собі що-небудь. Може краще починати з вишки нижче і тоді сумніви, як впоратися зі страхом, поступляться місцем впевненості в собі.

 • . 3

  Спадковий страх. Як відомо, ще розвиваючись в утробі, немовля чуйно відчуває емоційний стан матері. Якщо жінка всього боїться і в усьому сумнівається, ці страхи передаються дитині. Наприклад, жінку турбують майбутні пологи, або вона думає про можливі погані наслідки для себе і малюка. Не виключено, що надалі її дочка також буде відчувати страх перед материнством, а син — перед батьківством. Тому так важливі позитивні емоції для майбутньої мами, її постійна робота над подоланням своїх страхів.

 • . 4

  Як ліквідувати страх? Для початку треба усвідомити, з чим пов’язане це почуття. Припустимо, як подолати страх водіння автомобіля? Треба розбити свою тривогу на маленькі її складові. У прикладі з автомобілем це буде боязнь виїхати з гаража, страх перед перехрестями та інше. Тривога виникає через невпевненість у собі, тому треба частіше проводити дії, що викликають страх, менше думати про свої жахи, намагатися відволікатися від цих думок. Страх піддається аналізу: чого боїмося, чому. Що його викликає: самі дії або їх наслідки. Потім треба уявити лякаючу ситуацію і прокрутити її кілька разів подумки. Побачивши на підсвідомому рівні те, що викликає жах, буде простіше впоратися з боязню в реальності. І тоді не виникне труднощів, як побороти страх перед бійкою, водінням автомобіля або замкнутим простором. З’явитися можливість прийняти свій страх і навчитися перемагати його.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :