Як позбутися від сором’язливості?

як позбутися сором'язливості?

Вам знадобиться
 • Стресові ситуації
 • Віра в себе
 • Впевненість
Інструкція
 • . 1

  Така риса, як сором’язливість, може стати причиною багатьох неприємних ситуацій в житті, та й взагалі може зіграти злий жарт з людиною. Позбутися від сором’язливості можна тільки переборовши її, але це не така вже й легке завдання. Необхідно працювати над собою, можливо, навіть не один рік. Багато підлітків не знають, як позбутися сором’язливості. Причиною може стати середу в якій виховувалася дитина, або якісь внутрішні комплекси. Наприклад, коли людині не подобається своє відображення в дзеркалі, він вважає себе негарним, то і показуватися на людях йому буде складно. Низька самооцінка прямо веде до появи скутості, скутості. Кожна людина хоча б раз відчував себе не в своїй тарілці, соромився, червонів. У когось це проходить з часом, а хтось мучиться все життя. Стеснительность створює бар’єр у спілкуванні, часом людина навіть слово вимовити не може серед незнайомих людей або в чужій обстановці, хоча вдома він може вести себе зовсім розкуто.

 • . 2

  Потрібно поетапно побороти сором’язливість. Для початку варто з’ясувати, побачивши чого або кого починається мандраж, підкошуються коліна і частішає серцебиття. Можливо, в голові присутні такі думки: я негарний, я дурний, я не вмію красномовно говорити, я можу сказати зайвого. Потрібно пам’ятати, що успіх залежить тільки від Вас, і ніхто не допоможе впоратися з боязкістю і соромом. Не потрібно звертати увагу на сторонні думки, хто сказав, що вони істини? Перед виходом в «світло», або перед побаченням подумки проаналізуйте ситуацію, намітьте список тем, на які можна поговорити, щоб не виникла болісна пауза в розмові.

 • . 3

  Не зайвою буде репетиція перед дзеркалом, щоб можна було на себе поглянути з боку і зрозуміти, що нічим не відрізняєтеся від інших, а може навіть краще. У голові весь час стоїть прокручувати слова з кінофільму: «Я найчарівніша і найпривабливіша». Щоб подолати сором’язливість, потрібно намір створювати ситуації, в яких відчувалася незручність, і намагатися з ними справлятися. Переживши таку ситуацію один раз, другий раз, на третій — уже буде менш хвилююче. І через деякий час, стане можливим зовсім перебороти сором’язливість. Себе потрібно полюбити таким, яким створила матінка-природа. Можна скорегувати недоліки і підкреслити достоїнства.

 • . 4

  Варто пам’ятати, що деякі люблять багато говорити, а вміти слухати — теж величезна праця. Необхідно освоїти і цей урок. Буде дуже до речі, якщо торкнулася тема, в який людина дуже добре розбирається, тоді він може виступити зі своїми коментарями, порадами та відчує себе на коні. Під час розмови не потрібно весь час тримати в голові думка — «я соромлюся», думки матеріальні, потрібно розслабитися, заспокоїтися і вести себе також, як у колі кращих друзів. Не варто боятися помилитися, сказати щось не те. Люди навколо, можливо, теж намагаються впоратися зі сором’язливістю, просто ми цього не помічаємо. Якщо раптом здолав напад страху, необхідно зробити пару глибоких вдихів і видихів, щоб повітря наповнив все тіло. Психологи радять знайти таку людину, яка жахається під час розмови ще більше, тоді можна подивитися на себе з боку і постаратися допомогти йому.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :