Як позначається перевтома на роботі?

як позначається перевтома на роботі ?

Вам знадобиться
 • Режим дня
 • Абонемент в басейн або тренажерний зал
 • Раціональне харчування
 • Відмова від шкідливих звичок
Інструкція
 • . 1

  Життя сучасної людини повне стресів — відповідальна робота, рахунки, які треба оплачувати, важливі зустрічі, сімейні обов’язки, безліч не доведених до кінця справ. Емоційне, фізичне і розумове напруження в житті багатьох людей присутні постійно. Перевтома виникає як результат постійного стомлення від надмірних навантажень. Невміння відпочивати, відновлювати сили у вільний час, загальна перевтома на роботі рано чи пізно позначаться на стані здоров’я.

 • . 2

  Трудова діяльність часто вимагає напруженого ритму, одноманітних дій, безперервного спілкування з людьми, переробки великої кількості інформації. У таких умовах може з’явитися байдуже ставлення до робочого процесу і своїх обов’язків, втрата професійного інтересу, постійна незадоволеність результатами роботи, безсоння. Це симптоми емоційної втоми. За допомогою відпочинку та здорового способу життя емоційна перевтома можна попередити.

 • . 3

  Треба намагатися дотримуватися постійного режиму дня. Тривалість нічного сну повинна бути достатньою. Фізичні навантаження (біг, тренажери, плавання) не тільки зміцнять м’язи, але й дадуть можливість відпочити емоційно, нормалізують діяльність нервової системи. Відмова від шкідливих звичок, раціональне харчування, планування робочого дня також допоможуть підвищити працездатність. Знаючи, як уникнути перевтоми, легко перестати зловживати такими стимуляторами, як кава і солодощі.

 • . 4

  З метою профілактики фізичної та емоційної втоми треба привчити себе не переживати через конфліктних ситуацій на роботі, уникати конкуренції з колегами, робити невеликі перерви кожну годину, і, якщо можливо, витрачати їх на фізичні вправи. Піші прогулянки, спілкування з друзями і близькими, рибалка, вирощування квітів і овочів на дачній ділянці — приємний спосіб попередити насувається втома, психічна перевтома.

 • . 5

  На жаль, не тільки дорослі, а й діти відчувають стреси. Нервова система дитини нестійка і вимагає дбайливого ставлення. Великі навантаження в школі, необхідність відповідати високим вимогам дорослих, відсутність фізичної активності і прогулянок на свіжому повітрі сприяють появі постійного стомлення у дітей. Завжди радісні діти стають примхливими, млявими і сумними, відмінники починають отримувати погані оцінки і причиною всьому — перевтома.

 • . 6

  На такі симптоми перевтоми у дитини варто звернути увагу: поганий сон, відсутність уваги, поганий апетит, надмірна збудливість, головні болі, часті застуди. При їх наявності непогано переглянути режим дня, відмовитися від додаткових навантажень, упорядкувати і обмежити перегляд телепередач, збільшити тривалість сну і прогулянок. Якщо ж стан перевтоми у дитини не проходить, потрібно звернутися до дільничного педіатра і разом знайти рішення проблеми.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :