Як працювати офіціантом: психологічні особливості

як працювати офіціантом: психологічні особливості

Вам знадобиться
 • Спокій
 • Комунікабельність
 • Послужливість
Інструкція
 • . 1

  Як працювати офіціантом: психологічні особенностіЛюбая робота не є соромної. Хоча багато хто вважає, що робота офіціантом щось негідне, і працювати пристойна людина в ресторані не повинен. Але не варто так думати. Адже ця робота оплачується, як і будь-яка інша і є цілком законною. Зазвичай офіціантами стають люди, які навчаються і яким потрібна підробіток. Але щоб працювати офіціантом потрібно знати деякі моменти. Отже, як працювати офіціантом?

 • . 2

  Перш за все потрібно навчитися азам ресторанного мистецтва. Необхідно навчитися правильному спілкуванню з клієнтом: як його вітати і як з ним прощатися. Йдучи на роботу офіціантом, потрібно розуміти, що це спілкування з різними людьми. І не всі з них доброзичливо ставляться до персоналу. Хоча терпіти хамство з боку гостя офіціант зовсім не зобов’язаний. Також потрібно бути доброзичливим, привітним і спокійним. В іншому випадку дана робота буде лише дратувати.

 • . 3

  Про те, як стати офіціантом хотіли б знати багато. Адже даною професією навчають лише одиниці навчальних закладів. Однак і людей, які бажають присвятити все життя ресторанному бізнесу, не так вже й багато. Як правило, офіціант працює на даній посаді не більше двох років. Щоб стати офіціантом потрібно дізнатися в які заклади потрібен співробітник і пройти співбесіду, а потім стажування. Звичайно стаж вітається, але більшість керівників кафе і ресторанів вважають за краще вирощувати власні кадри.

 • . 4

  Багатьох людей, які вже працюють в даній посаді цікавить питання: як стати хорошим офіціантом? Звичайно прагнути до самовдосконалення потрібно, але як показує практика, чайові не залежать від того, наскільки хорошим було обслуговування. Чайові найчастіше дають щедрі люди, які перебувають у гарному настрої. Втім, хорошим офіціантом все ж краще стати. А для цього потрібен досвід.

 • . 5

  Про роботу офіціантом, звичайно, не мріють в дитинстві. Але проте нерідко можна почути питання: «Як влаштуватися офіціантом в кафе або ресторан?» Досвід, якщо такий є, буде безумовним плюсом. Але якщо його немає, то можна спробувати себе в цій ролі і без нього. Досить пройти співбесіду, принести медкнижку і виказати бажання до навчання. Часом цього буває достатньо.

 • . 6

  Багато офіціанти мріють отримувати відмінні чайові. Тому цілком розумно поява в їх головах такого питання: «Як офіціантові отримувати хороші чайові?» Як вказувалося вище, нечасто офіціантові дають чайові за хороше обслуговування. Багато дякують на словах, інші й зовсім йдуть мовчки. Але в кожному разі гостя потрібно обслуговувати добре. Можливо, що відмінне обслуговування стане ключем до гаманця навіть скупого клієнта.

 • . 7

  Таким чином, для роботи офіціантом потрібне бажання, працьовитість і прагнення до самовдосконалення.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :