Як працює маркетинг: види і принципи

як працює маркетинг: види і принципи

Вам знадобиться
 • Маркетингові цілі
 • Цільовий маркетинг
 • Маркетинг диференційований
 • Інтернет-маркетинг
Інструкція
 • . 1

  Маркетингові цілі. Маркетингом називається комплекс заходів, спрямованих на вивчення ринку, створення продукту необхідного в даний момент, успішне його просування, отримання прибутку. Для здійснення всього перерахованого вище потрібно розуміти, як працює маркетинг і визначити цілі маркетингової політики підприємства. Наприклад, охопити певну цільову аудиторію і вийти на якийсь ринок до певного часу. До цілей відноситься і розмір прибутку, який планується отримати. Загальні цілі розбивають на етапи, кожен з яких повинен бути виконаний до певної дати.

 • . 2

  Цільовий маркетинг. Для того щоб маркетинг як стратегія виведення товару на ринок працював, необхідно провести дослідження ринку і поєднати результати з можливостями підприємства. Для цього спочатку виявляють сегмент зацікавлених у продукції споживачів. Оцінюються їхні запити по відношенню до виводиться на ринок товару. Такий вид маркетингу називається цільовою, тобто спрямований на цільову аудиторію. Методом аналізу, випускається продукт оцінюють з точки зору якості, конкурентоспроможності ціни, орієнтації бренду на сегмент ринку. Зараз активно використовується комп’ютерна обробка даних, де маркетинг як функція управління, забезпечується за рахунок електронної обробки зібраної інформації.

 • . 3

  Маркетинг диференційований. Дуже часто виробник випускає кілька лінійок товарів, які охоплюють відразу кілька категорій споживачів. У кожному сегменті проводиться своя маркетингова політика, спрямована на своїх покупців. Диференційований вид маркетингу увазі отримання надприбутків і охоплення більшої частини ринку. В основі лежить товар як категорія маркетингу. Прикладом може служити заводи з випуску кисломолочної продукції. Там виробляють продукти для дітей, знежирені йогурти для жінок. Навіть молоко випускається з різною жирністю, що теж призводить до охоплення більшого числа споживачів.

 • . 4

  Інтернет-маркетинг. Останнє десятиліття став дуже популярним онлайновий маркетинг. Інтернет використовується як засіб для збору інформацію через пошукові системи. Оплачені онлайн-майданчики дають необмежені можливості для реклами, спілкування з безпосередніми споживачами. Наявність власних ресурсів представляють маркетинг як процес швидкого реагування на зміни на ринку товарів і послуг. Лічильники відвідувань на сайті виробника показують повну інформацію про інтерес до продукту. Продавець має можливість отримувати прибутки з меншими витратами. Залежно від діяльності підприємство вибирає для себе оптимальний вид маркетингу, який гарантує отримання прибутку і успішне позиціонування свого бренду на ринку.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :