Як правильно їсти в ресторані морепродукти?

як правильно їсти в ресторані морепродукти?

Вам знадобиться
 • Морепродукти
 • Сервірування столу
 • Столові прибори
Інструкція
 • . 1

  Любителів морепродуктів величезна кількість, адже їх користь доведена вже давно. А приголомшливий смак морських риб та інших мешканців підводних глибин не може залишити байдужим практично нікого. Більшість господинь часто використовують у своєму звичайному меню різні морські делікатеси. Однак якщо трапляється бути запрошеним на яке-небудь святковий захід або намічається особлива зустріч, то питання, як правильно їсти в ресторані морепродукти, починає хвилювати багатьох.

 • . 2

  При подачі рибних страв стіл повинен бути сервірований певним чином. Їх їдять за допомогою спеціальної лопатки і виделки. Вилка потрібна для відділення дрібних кісток, а лопатка замінює ніж. За правилами етикету будь-яку рибу, за винятком маринованого оселедця, не прийнято різати ножем.

 • . 3

  А як користуватися приладами в ресторані, якщо офіціант приніс не просто рибне блюдо, а, скажімо, делікатес — устриці, омари, краби і пр. Для вживання кожного з видів морепродуктів існують свої правила. Устриці і інші молюски подаються вже відкритими, і навіть, якщо м’ясо не відокремлене від панцира, це легко можна зробити за допомогою вилки. Омаров також приносять в розправитися вигляді, а на столі з’являється додатковий прилад — вилка, на одному кінці якої двузубец, а на іншому — ложечка. Двузубец необхідний для того, щоб взяти м’ясо омара, а ложечкою вичерпується сік. Панцир краба розколюють за допомогою спеціальних щипців, а м’ясо дістають Омарової ложечкою. Аналогічними щипцями розкривають раковини мідій, утримуючи в цей час її на тарілці. М’ясо мідій їдять виделкою. Креветки і кальмари, як правило, подаються вже в готовому порціонному вигляді і тут потрібні просто вилка і ніж.

 • . 4

  Заздалегідь дізнавшись, які столові прилади для чого використовуються, проблема, як вести себе в ресторані відпаде сама собою. Якщо виникають сумніви щодо блюда, яке хочеться замовити, на всі питання люб’язно відповість офіціант. Він підкаже рецептуру, а, можливо, і порекомендує фірмове блюдо від шеф-кухаря. Поки замовлення принесуть, можна замовити алкоголь. Існує ще кілька правил етикету, що стосуються поведінки в ресторані. По-перше, бажано убезпечити своє вбрання від імовірності бути забрудненим і покласти на коліна серветку. Загальне блюдо призначене для кількох людей, відповідно їжу з нього необхідно покласти в свою тарілку в тім кількості, яке необхідно. Це робиться спеціально запропонованим для цих цілей столовим приладом. Якщо м’ясо можна легко відокремити вилкою, то вдаватися до допомоги ножа не рекомендується. Будь-які м’ясні страви не можна різати на дрібні шматочки, їх потрібно відрізати поступово, безпосередньо перед тим, як покласти в рот.

 • . 5

  Крім питань, пов’язаних з етикетом і користуванням столовими приборами, ті, хто вперше планує відвідати подібний заклад, думають, як одягнутися в ресторан. Одяг повинен бути в класичному стилі. Причому, чим урочистіше намічається захід, тим більш ошатним повинен бути образ. Для ділової зустрічі підійде гарний костюм, а для святкової вечері кращий вибір — плаття. У чоловіків вибору не залишається — вони зобов’язані відвідувати ресторан тільки в класичному костюмі.

 • . 6

  Від того, якого рівня буде заклад, залежить, наскільки комфортно буде в ньому перебувати. Як вибрати ресторан, щоб повернутися додому в чудовому настрої і з позитивними емоціями? Все залежить від типу зустрічі — діловий обід чи романтична вечеря, від кухні ресторану і від бюджету. Перед відвідуванням бажано забронювати місце, щоб не опинитися в незручній ситуації перед запрошеними.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :