Як правильно користуватися китайськими паличками за столом?

як правильно користуватися китайськими паличками за столом?

Вам знадобиться
 • Китайські палички
 • Підставка
Інструкція
 • . 1

  З кожним роком східна культура проникає все глибше на Захід, до Європи та Америки. Те ж саме можна сказати і про елементи європейських культурних традицій. Відбувається взаємний обмін традиціями між народами різних частин світу. У цьому процесі традиційні китайські ресторани або ресторани з східною кухнею (у тому числі і японської) отримують все більше визнання серед європейців і жителів Азії не китайського походження. Для європейця відвідування китайського чи східного ресторану (з японської або китайської кухнею) — це, перш за все, екзотика, а не засіб втамування голоду. Прийшовши в подібний ресторан, людина європейської культури стикається з важливою відмінністю у використанні столових приладів в подібних закладах — це, так звані, китайські палички, які відрізняються від звичайних ложок і виделок. У цьому випадку виникає питання: «Як правильно користуватися китайськими паличками?».

 • . 2

  На перший погляд користуватися китайськими паличками нелегко, оскільки на відміну від вилки або ложки в одній руці слід тримати відразу дві палички. На батьківщині цих паличок вважається, що останні розвивають моторику і розумові здібності. Саме тому китайці та японці не поспішають перемикатися на вилки і ложки, а привчають своїх дітей з раннього віку користуватися паличками.

 • . 3

  Як тримати китайські палички? Головною умовою використання китайських паличок є відсутність необхідності напруги руки. Товщина паличок не є рівномірною по їх довжині: з одного кінця палички товщі, з іншого — тонше. Тримати палички в руці слід більш товстими кінцями, а тонкими — брати їжу. Тримати і використовувати палички в руці слід плавно, спокійно і легко. Кисть руки слід розслабити. Оскільки паличок дві, їх необхідно тримати і використовувати по різному: одна має бути зверху, інша — знизу. У процесі їжі маніпуляції здійснюються верхній паличкою, а нижня є нерухомою. Навчатися використання китайських паличок рекомендується на дрібних предметах, оскільки великі брати і переносити в паличках складніше.

 • . 4

  Використання китайських паличок — це частина культури, а не окрема технологія переміщення їжі. Тому, прийшовши в китайський ресторан, мало знати і вміти тримати і пересувати паличками, важливо також дотримуватися низки правил поведінки за столом. Як їдять китайськими паличками? До числа основних таких правил відносять такі: — не слід стукати паличками з предметів; водити ними навколо їжі (не беручи її для того, що б з’їсти); трясти, розмахувати і вказувати на будь-які об’єкти; — брати паличками предмети їжі слід верхні , не потрібно виколупувати нижні шматки; — якщо відбулося дотик паличок з предметами їжі, останні слід з’їсти; — не слід наколювати предмети їжі на палички, рухати останніми посуд і затискати їх в кулаці; — некрасиво облизувати палички, а також підносити тарілку близько до рота з наступним запиханням їжі паличками в рот; — коли палички не використовуються, їх необхідно класти на підставку тонкими кінцями вліво; — не можна встромляти палички перпендикулярно столу в їжу — так подають їжу померлим перед похованням.

 • . 5

  Резюмуючи сказане, слід зазначити, що зараз питання: «Як правильно тримати китайські палички?» — Актуальне вже великому числу людей. Актуальність підвищилася не тільки тому, що стало легше поїхати в Китай або Японію, а оскільки популярніший стала китайська і, особливо, японська кухня в містах Європи.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :