Як правильно написати промову для захисту курсової?

як правильно написати промову для захисту курсової?

Вам знадобиться
 • Початок
 • Підготовка
 • Закінчення
Інструкція
 • . 1

  Будь успішний захист курсової роботи або диплома — справа психології. Це не іспит, коли залишається гадати, який же з 100 питань тобі підвернеться, причому деякі з них так не вдалося опрацювати. З точки зору предметної області, захищається все дуже добре знає. І як правильно написати промову, опрацьовувалася не один місяць, написанням пояснювальної записки, підготовкою додаткового демонстраційного матеріалу, що зараз часто виконується у вигляді комп’ютерних презентацій, зрештою, нескінченними консультаціями з провідним викладачем і рецензентом. Звідси висновок — майбутня мова повинна бути закладена в саму пояснювальну записку. Необхідно говорити те, що добре відомо, в азарті захисту не слід перескакувати з теми на тему і строго слідувати викладеному в записці. Як підготувати промову на цьому «виставі» — справа нехитра, потрібно слідувати звичайним правилом побудови будь-якого театрального дійства, в якому один актор і маса глядачів.

 • . 2

  Якщо робота містить зовнішній, по відношенню до пояснювальної записки матеріал, при складанні плану захисту, особливу увагу потрібно приділити узгодженню цього матеріалу з текстом самої записки. Думаючи над тим, як почати мова, безумовно, варто подумати над спокійним привітанням комісії. Потім можна слідувати вступу з записки, не потрібно багато слів, головне плавно перейти протягом 1 хвилини до основної теми. Мова на захист розрахована на 10 — 15 хвилин, тому не потрібно дозволяти членам комісії перебивати, ввічливо, але спокійно можна запропонувати прослухати захист до кінця, а потім вже висловіть готовність відповісти на всі питання. Головною проблемою, як правило, є при викладі основної частини, під час доповнити виклад демонстраційним матеріалом. Допомогою в цій ситуації буде нумерація усіх плакатів саме в тому порядку, в якому вони повинні представлятися. Якщо презентація відбувається на екрані, слід включити деякі фрази в текст, на екрані і дотримуватися їх. Використання комп’ютерних технологій буде повністю «у дусі часу», а, це вже своєрідна, законна шпаргалка.

 • . 3

  Необхідно пам’ятати, що від рішення як закінчити промову, буде залежати багато чого, адже запам’ятовуються саме останні слова. Дуже корисно створити плакат, в якому наочно перераховані всі основні положення укладення з графіками та відсотками. Побільше конкретики цифр і порівнянь. Як написати промову до диплома або курсової, знає можливо кожен, але вміють не всі. Маленьке творчість розпочнеться з плану, деякі особливо важливі пункти будуть конкретизовані. Найголовніше полягатиме в питаннях комісії. Потрібно стійко і спокійно відповісти на всі їхні зауваження.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :