Як правильно написати службову характеристику?

як правильно написати службову характеристику ?

Вам знадобиться
 • Відомості про людину
 • Аркуш формату А 4
 • Уміння висловлювати свої думки
 • Справедливість
Інструкція
 • . 1

  Службова характеристика є документом, призначеним для внутрішнього користування. Вона необхідна, якщо працівника хочуть підвищити по службі або ж, навпаки, вказати на його недисциплінованість. При цьому саме від змісту даного документа залежить, чи отримає працівник нове місце чи ні, чи покарають його або підтвердять його бездоганну репутацію.

 • . 2

  Складанням службової записки займається безпосередній начальник працівника. Зазвичай такі документи поділяються на 4 частини, перша з яких — заголовок: воно записується посередині аркуша. Далі вказуються анкетні дані: прізвище, ім’я та по батькові працівника і та посада, яку він займає в даній час. Якщо ви не знаєте, як правильно написати службову характеристику, зверніться за допомогою у відділ кадрів, де можна знайти інформацію про працівника, якщо ви сумніваєтеся в чомусь.

 • . 3

  Друга частина також містить і відомості про дату і місце народження, про навчальні заклади, які закінчив співробітник, і які спеціальності отримав. Якщо людина до того, як поступити на роботу на дане підприємство трудився ще де-небудь, вкажіть і це.

 • . 4

  Основна частина службового характеристики повинна розповідати про його сьогодення місці роботи і посади, як він досяг того, що має тепер. Згадайте, що працівник постійно підвищує свою кваліфікацію, навчаючись на курсах і відвідуючи семінари та конференції різного рівня, і скажіть, як він ставиться до виконуваної роботи. Не забудьте про заохочення та нагороди, якщо такі у нього є, особливо ті, що були отримані в даній організації.

 • . 5

  Як написати службову характеристику, щоб нічого не упустити. Для цього опишіть особисті якості вашого співробітника, за допомогою яких він домагається успіху або ж, навпаки, терпить невдачі. Головне, щоб інформація була достовірною, інакше ви введете в оману керівництво і посієте сумніви з боку інших співробітників. Саме вам, як нікому іншому, відомі всі слабкі і сильні сторони працівника. Розкажіть про його взаємини з колегами та іншими працівниками, чи користується він серед них повагою і заслуговує це.

 • . 6

  На завершення ще раз перечитайте службову записку, а тільки потім підписуйте її самі і попросіть зробити це керівника вашої організації. Якщо документ, складений вами, допоможе працівникові, то він буде вдячний вам і обов’язково захоче відплатити тим же.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :