Як правильно написати закінчення прізвищ: пам’ятка по російській мові

як правильно написати закінчення прізвищ : пам'ятка по російській мові

Вам знадобиться
 • Знання російської мови
Інструкція
 • . 1

  Російська мова відрізняється своєю красою і багатозначністю. Одне і теж вираз може носити зовсім різний зміст. Саме тому у багатьох іноземців з’являються складності з вивченням російської мови та менталітету. Ще один складний момент, який повинен враховувати грамотна людина — схиляння власних назв. Закінчення в такому випадку можуть змінюватися самим несподіваним чином. Особливо хочеться відзначити прізвища. При зміні її форми буває дуже складно вирішити як правильно написати закінчення.

 • . 2

  Більшість прізвищ у нашій країні мають суфікси-ов-,-ськ—ін-. Наприклад, Петров. Вона має дві форми — чоловічу і жіночу. Необхідно провідмінювати прізвище Петров. Називний відмінок — Петров, родовий — Петрова, давальний — Петрову, знахідний — Петрова, орудний — Петровим, відмінковий — про Петрова. Прізвище жіночого роду схиляється трохи інакше. Називний відмінок — Петрова, родовий — Петрову, давальний — Петрової, знахідний — Петрову, орудний — Петрової, відмінковий — про Петрової.

 • . 3

  Окремо хочеться винести зміна закінчень прізвищ, які мають суфікс-ськ-. Вони схожі в різних формах на прикметники. Це означає, що важливо знати, як перевірити ненаголошені закінчення прикметників. Це дозволить не плутатися в їх відмінюванні. Називний відмінок — Достоєвський, родовий — Достоєвського, давальний — Достоєвському, знахідний — Достоєвського, орудний — Достоєвським, відмінковий — про Достоєвського. У жіночому роді виходить щось схоже: Гурська, Гурській, Гурську, Гурській, про Гурській.

 • . 4

  Є ще цілий ряд питань, з якими важко розібратися іноземцям у вивчення нашої мови. Так вельми складно зрозуміти як визначити безударное закінчення дієслова. Для цього слід спочатку вивчити відмінювання. Що цікаво, прізвища, які можна вважати утвореними від дієслів мають суфікс-ов-, менш поширений, але вага ж зустрічається-їв-. Наприклад, Балакунів, Бігунів, Молчанов, Делунов. Ще складніше завдання, як визначити особисте закінчення дієслова. Так само як і у випадку з ненаголошених, зробити це можна тільки вивчивши таке поняття як відмінювання. Крім цього, щоб остаточно не заплутатися в словах і їх закінченнях необхідно знати всі слова винятку. Це дозволить не допускати дрібні помилки в написанні слів цієї частини мови.

 • . 5

  У російській мові є ще одна частина мови, яка здатна збити з пантелику будь-кого. Скільки тонкощів існує в написання іменників навіть складно собі уявити. А тут ще постає питання як перевірити ненаголошені закінчення іменників. Зробити це досить просто. Потрібно лише підібрати перевірочне слово, яке буде мати той же рід і відмінок, але ударне закінчення.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :