Як правильно оформити графік роботи?

як правильно оформити графік роботи ?

Вам знадобиться
 • Знання Трудового Кодексу
 • Розуміння специфіки роботи підприємства
 • Форма для складання графіка роботи
Інструкція
 • . 1

  Графік роботи є у кожного підприємства, він індивідуальний і відображає робочий процес, однак, при його складанні повинні бути дотримані основні правила і закони Трудового Кодексу. Важливо враховувати всі категорії працівників, а також час, який буде їм надаватися для обіду та відпочинку.

 • . 2

  При складанні графіка найголовніше — враховувати норми трудового законодавства. Згідно з Трудовим Кодексом кількість робочих годин на тиждень не повинна перевищувати 40. Для співробітників, у яких 3 і більше дітей, а також, якщо є під опікою діти-інваліди до 14 років, вагітних жінок, і тих, чий вік не досяг 18 років, тижнева норма — 30 годин. Як оформити на роботу співробітників з таким графіком, повинен знати кожен фахівець з праці. Також він повинен в обов’язковому порядку створити наказ.

 • . 3

  Перед тим, як приступати до складання, потрібно знати, що робочий день співробітника не повинен перевищувати 8 годин, в цей час також входить обідню перерву. В даний час всі організації працюють по одному з трьох видів графіків: змінному, що ковзає або тижневого.

 • . 4

  Змінний графік роботи кращий для підприємств, які працюють у виробництві повного циклу або у сфері громадського харчування. Для таких організацій необхідний безперервний труд, який буде забезпечувати безперебійну роботу. Найчастіше такий графік є цілодобовим, тому важливо враховувати денні та нічні зміни співробітників.

 • . 5

  Змінний графік користується популярністю у компаній, співробітники якої часто їздять у відрядження. Як правильно оформити графік роботи в цьому випадку? При складанні документа необхідно орієнтуватися на те, що співробітники можуть виходити на роботу у вихідні, а також підміняти один одного. У більшості випадків вихідні дозволяється вибирати самим працівникам.

 • . 6

  Тижневий графік заснований на тому, що кожен співробітник повинен відпрацювати певну кількість годин на тиждень, ці вимоги звичайно впливають на заробітну плату і премію. В організаціях з таким графіків в більшості випадків погодинна оплата праці.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :