Як правильно оформити розлучення через суд?

як правильно оформити розлучення через суд?

Вам знадобиться
 • Судовий позов
 • Адвокат
 • Суд
Інструкція
 • . 1

  Не завжди сімейне щастя триває довгий час, бувають моменти, коли пара розуміє, що любов скінчилася, спільних інтересів немає, і кращим рішенням для всіх є розлучення. Багато сімейні люди, які прийняли рішення розлучитися зі своїм чоловіком, не мають поняття з чого почати процедуру розлучення. Для того, щоб задовольнити всі вимоги пари і не ущемити інтереси неповнолітніх дітей, найкраще скористатися послугами юриста, який допоможе грамотно скласти необхідні позовні заяви.

 • . 2

  Як правильно оформити розлучення? Оптимальним рішенням є звернення до професійного адвоката, який складе позови відповідно до конкретної сімейною ситуацією, адже в кожній справі є багато підводних каменів. Насамперед складається позов про розірвання шлюбу, один примірник надсилається до суду, другий вручається відповідачу поштою або в особистому порядку. Якщо у пари є майнові претензії один до одного, то необхідно скласти окремий позов про розділ спільного майна.

 • . 3

  Як сказати чоловікові про розлучення? Не варто забувати, що деякий час тому була любов і сімейні відносини, тому рекомендується поговорити з чоловіком в спокійній обстановці і спробувати вирішити всі спірні питання мирним шляхом. Коли розлучення не уникнути, варто зберігати гідність і честь, щоб не посилювати і без того важке розставання. Розділ нажитого майна може тривати в суді роками, тому варто спробувати вирішити ці важливі питання самостійно — це економія грошей, часу і нервів.

 • . 4

  Як відбувається розлучення в суді? Ця процедура неприємна і хвилююча для обох подружжя, адже сім’я розпадається, а дітям доведеться жити з одним батьком. Спочатку йде досудова підготовка справи, після чого буде призначена дата суду і час — цей день настане не раніше тридцятиденного терміну після подачі позовної заяви. Засідання суду може бути перенесено, якщо позивач або відповідач не прибули з поважної причини, яка повідомляється заздалегідь, і суд розглядає і затверджує її серйозність. Також може бути відкладений суд з причини неявки одного з подружжя, якщо він не отримав сповіщення.

 • . 5

  Як уникнути розлучення? На засіданні суду, один з подружжя може заявити клопотання про надання строку для примирення — суд розглядає це прохання і задовольняє її тільки в тих випадках, якщо це не порушує інтереси дитини, позивача або відповідача. За час примирення подружжя може переглянути своє ставлення один до одного і майбутнього життя без сім’ї — рішення про розлучення може бути відкладено, а позовні заяви забрані з суду.

 • . 6

  Як отримати свідоцтво про розлучення? У процесі судового засідання суддя розглядає справу і ухвалює рішення. Коли розлучення набирає чинності через суд, то свідоцтво про розірвання шлюбу в даний час вже не видається. Розлучення підтверджує лише один документ — постанову суду. Колишнім подружжю необхідно піти в РАГС і поставити штампи в паспорт про розірвання шлюбу.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :