Як правильно оформляти зміст у рефераті?

як правильно оформляти зміст у рефераті?

Вам знадобиться
 • Вікно «Стилі та форматування»
 • Вікно «Зміст і покажчики»
 • Команда «Оновити поле»
 • Вікно «Абзац»
Інструкція
 • . 1

  Більшість багатосторінкових документів (реферати, курсові, дипломні роботи) потребують змісті. Зміст дає можливість швидкого переходу до певної чолі, дозволяє скласти уявлення про документ в цілому. Створювати зміст вручну — важка, копітка робота і результат часто не виправдовує очікування. При внесенні правок в документ, може змінитися розташування заголовків і з’явиться необхідність міняти номери сторінок у змісті. Вручну зробити це непросто. Але можна змінити номери сторінок за кілька секунд, якщо перш, ніж приступити до роботи, знати, як правильно оформляти зміст автоматично.

 • . 2

  Для зміни номерів сторінок в існуючому Автособіраемое зміст клацають на його тексті правою кнопкою миші і з контекстного меню вибирають команду «Оновити поле». Потім потрібно вибрати чи міняти тільки номери сторінок або весь зміст цілком. Щоб швидко перейти до певного розділу електронного документа утримують клавішу «Ctrl» і одночасно клацають лівою кнопкою миші на потрібному пункті змісту. Переваги автоматично створеного змісту очевидні: простота створення, акуратний зовнішній вигляд, відсутність помилок в нумерації сторінок, додаткові можливості використання.

 • . 3

  Отже, як зробити зміст у Wordс допомогою автоматичних засобів? Всі заголовки в документі потрібно оформити стилем «Заголовок» (Формат => Стилі та форматування, в Word 2007 — гурт «Стилі» в меню «Главная»). Потім викликають команду Вставка => Посилання => Зміст і покажчики, на вкладці «Зміст» задають параметри. Натискання кнопки «ОК» у вікні «Зміст і покажчики» завершує створення змісту. У Word 2007 вікно «Зміст» викликають в групі «Зміст» верхнього меню «Посилання». Зміст з’явиться в тому місці документа, де стояв текстовий курсор. Форматування створеного Автособіраемое зміст можна поміняти вручну.

 • . 4

  Як зробити автоматичне зміст, не користуючись стилями? Це теж можливо. Потрібно виділити всі заголовки і у вікні «Абзац» (Формат => Абзац) вибрати рівень на закладці «Відступи та інтервали» в групі «Загальні». Це може бути, наприклад, «Рівень 1» для заголовків першого рівня. Якщо в документі є підзаголовки, їх виділяють і у вікні абзац обирають «Рівень 2» і так далі. Потім розглянутим вище способом створюють автоматичне зміст. Такий спосіб підійде, якщо заголовків у документі не занадто багато і їх зовнішній вигляд (шрифт, розмір, вирівнювання) повністю відповідає бажаному.

 • . 5

  Для тих, хто знає, як зробити Автособіраемое зміст в Word, не складе труднощів зробити зміст і в інших текстових редакторах. У OpenOffice, Abiword треба діяти аналогічним чином. У OpenOffice команда «Стилі та форматування» знаходиться в меню «Формат», стиль абзацу для заголовків документа — «Тема». Далі використовують послідовність команд Вставка => Зміст і покажчики => Зміст і покажчики. У Abiword задають стиль виділених заголовків в поле «Стиль» панелі інструментів «Формат», найменування стилю Heading. Для створення змісту використовують команду Вставка => Зміст.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :