Як правильно підібрати вітрину?

як правильно підібрати вітрину?

Вам знадобиться
 • Знання людської психології
 • Знання правил оформлення вітрин
 • Фантазія
 • Дизайнерські здібності
Інструкція
 • . 1

  Перед тим як вибирати вітрину для вашого магазину, уточніть, для якого саме товару вона буде призначатися. Як правило, вітрини використовуються для виставкових або торговельних цілей, в обох випадках вони виготовлені зі скла. Деякі торговельні вітрини можуть мати кілька стелажів для розміщення продукції.

 • . 2

  Якщо товари представляють в рамках виставки, то вітрина повинна бути місткою, але в той же час компактною. У цьому випадку ідеальним варіантом є шафа-вітрина. Як правило, виставкові вітрини оснащуються підсвічуванням, що дозволяє покупцеві детально розглянути товар.

 • . 3

  Неймовірно важливо правильно оформити вітрини. Приміром, на час свят їх слід укращать відповідним чином. Це, до речі, прописано навіть у російському законодавстві.

 • . 4

  Дослідження показали, що наявність сонячного світла в магазині може збільшувати купівельну спроможність приблизно на десять відсотків. Тому питаннями про те, скільки в магазині має бути вітрин і якого вони будуть розміру, слід задаватися ще на стадії проектування.

 • . 5

  Виділяють два основних типи оформлення вітрин. Перший — вітрини, оформлені за допомогою аплікацій на скло. Цей спосіб підійде для магазинів, що знаходяться у широких і жвавих трас. Другий — вітрини з заповненням внутрішнього простору. Цей спосіб більше підходить для переходів і пішохідних вулиць.

 • . 6

  Є й інша класифікації. Вітрини можуть бути трьох типів: відкритого, закритого і відкрито-закритого. Перший тип передбачає, що покупцеві через скло буде видно весь внутрішній зал магазину. При другому типі зал і вітрину розділяє спеціальна перегородка, через яку покупцеві не видно внутрішній простір магазину. У вітринах третього типу тільки одна частина залу закрита стильною перегородкою, а інша — видна. Вирішувати вам, який саме тип вітрини підходить вам, але слід застерегти, що відкриті вітрини ні в якому разі не можна робити в магазинах з зношених торговим обладнанням.

 • . 7

  Крім усього сказаного, вітрини можуть бути сюжетними, товарно-сюжетними і товарними. Сюжетна вітрина акцентує увагу покупця — не так на товарі, а на вигаданій дизайнером сцені з елементами прикрас. Товарно-сюжетна вітрина поєднує в собі виставлені на огляд товари та елементи фантазії дизайнерів. При їх оформленні в справу йдуть спеціальні підставки, ляльки, манекени і рухомі предмети. Найчастіше зустрічаються товарні вітрини, які демонструють перехожим частина асортименту. У наш час поширений мінімалістка стиль оформлення товарних вітрин, коли на тлі полотна або плаката розміщується один манекен або яка-небудь річ.

 • . 8

  Щоб перелічити всі варіанти оформлення вітрин, однієї статті явно недостатньо, оскільки по цій темі можна написати цілу книгу. Тим часом, існує кілька правил, якими слід керуватися при виборі та оформленні вітрин: • Погляд розглядає вітрину людини фокусується в її нижній частині. Предметам, розташованим в цій зоні, приділяється в десять разів більше уваги. Однак також існує думка, що товари, на яких продавець бажає загострити увагу покупців, повинні бути на рівні очей останніх. • Кольори вітрин слід підбирати відповідно до пори року. Взимку слід віддавати перевагу сріблястим і золотистим квітам; навесні — світлим і ніжним, влітку — соковитим, строкатим і насиченим; восени — помаранчевим, коричневим, жовтим. • У спеціалізованих магазинах кольору вітрин визначаються категорією товару і покупцями. Приміром, в іграшкових магазинах оформлення вітрини має бути яскравим і різнобарвним. У магазинах, що продають ювелірні вироби, товар повинен виставлятися на чорному оксамиті, так як він поглинає світло, а вироби, навпаки, його відбивають. • На інстинктивному рівні, підсвідомо, перехожі звертають увагу на рухомі предмети, тому вони вважаються особливо ефективними у вітринах. Для наших предків рух був сигналом небезпеки, а сучасні дизайнери перетворили його на нове віяння. • Зображення людей залучають на 23% більше уваги, ніж зображення неживих предметів. Тому доцільно, наприклад, у магазині одягу, помістити на вітрину манекенів. • Стиль оформлення вітрини диктується архітектурними особливостями вулиці або будівлі. Важливо, щоб вітрина оптимально вписувалася в навколишній міський простір.

 • . 9

  І наостанок. Пам’ятайте, що однотипні рішення в оформленні вітрин зводять нанівець всі старання оформлювачів. Тому важливо, щоб ваша вітрина відрізнялася від вітрин конкурентів якомога більше. Використовуйте різні рішення, сюжетні сцени, рухомі і що говорять предмети, словом, експериментуйте — і ваша вітрина приверне величезну кількість покупців!

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :