Як правильно підкреслювати орфограми: початкові класи

як правильно підкреслювати орфограми: початкові класи

Вам знадобиться
 • Знайти перевірочні слова
 • Завчити деякі правила правопису в російській мові
Інструкція
 • . 1

  Ще років десять тому навчання дітей проходило за спрощеною схемою. Учнів початкових класів не навантажувати зайвою термінологією, а просто в подробицях розповідали про всі правила російської мови. Сучасному школяреві доводиться набагато складніше. Крім того, що помітно розширився обсяг матеріалу з усіх предметів, ще маленьких учнів змушують проробляти купу непотрібної роботи. Так, в російській мові сьогодні дітей змушують вишукувати в словах орфограми і підкреслювати їх. Школярі часто не можуть розібратися в тому, що саме від них хочуть вчителі, тому при виконанні домашніх робіт підкреслюють абсолютно не ті літери. Батьки також не можуть нічим допомогти своєму чаду, адже в їхні шкільні роки дітей не змушували виділяти орфограми.

 • . 2

  Через нестачу інформації в питанні, як виділяти орфограми в словах, батьки та їхні діти змушені шукати відповіді в інтернеті або звертатися за допомогою до інших учнів. Природно, отримати двійку після не виконаної домашнього завдання не хочеться нікому. Тому необхідно розучити основні моменти орфографії, щоб надалі добре орієнтуватися в правилах російської мови. Перед тим як виділити орфограми в словах слід ретельно розібратися, що це таке і для чого вчителі вимагають від школярів, здавалося б, не потрібну, на перший погляд, роботу. Найчастіше орфограммой є голосна або приголосна буква в слові, яка знаходиться в слабкій позиції. Іншими словами дитині необхідно перевірити ту букву, яка читається по одному, а пишеться зовсім по-іншому.

 • . 3

  Для того, щоб вирости грамотним і освіченою людиною, кожному школяреві необхідно добре засвоїти всі правила написання російських слів. Найпоширенішою орфограммой в російській мові вважаються приголосні, які можна перевірити. При вимові деяких слів, здається, що необхідно писати зовсім іншу букву, однак на ділі все виглядає зовсім інакше. Наприклад, слово «куб». Школяру чується в слові «п», а не «б». Щоб перевірити слово необхідно вимовити його в множині, вийде — «куби». Тоді вже написання букви «б» не викликає сумнівів. Щоб позначити орфограмму, слід підкреслити в слові букву «б» і виділити корінь слова.

 • . 4

  Також досить поширена орфограмма — згодна в слові, яку неможливо перевірити. Деякі правила російської мови не піддаються поясненню — їх необхідно просто запам’ятати. У такому випадку підкреслюється згодна, яка знаходиться під сумнівом, однією рисою, а двома рисками виділяється буква, від якої якраз і залежить правильне правопис слова. Наприклад, слово «розтерти». Під сумнівом виявляється правопис приголосної «с» в приставці слова. Правильне написання такої приставки залежить від того, яка буква йде відразу за нею — дзвінка або глуха. У розглянутому прикладі буква «т» — глуха, тому перед нею пишеться буква «с». Якщо ж ситуація б була прямо протилежною, в слові би слід написати букву «з».

 • . 5

  Часто викликає сумнів написання ненаголошених голосних у словах. Щоб знати, як виділяти орфограми голосної букви, слід спершу спробувати її перевірити. Якщо існує можливість підібрати однокорінне слово, в якому б наголос падало на проблемну голосну, тоді дану букву просто слід підкреслити. Наприклад, у слові «лосеня» абсолютно не зрозуміло, яку голосну в корені слова необхідно писати — «о» або «а». Для перевірки слід підібрати однокорінне слово «лось». Тут вже написання букви «о» не викликає жодних сумнівів. Для виділення орфограми в слові «лосеня» слід »підкреслити однією рисою букву« о ».

 • . 6

  Не даремно вважається, що російська мова один з найскладніших у світі. Іноземцям здається вельми дивним, коли правопис і вимова слів так сильно різниться. У російській мові існує багато правил, які необхідно завчити і знати, як таблицю множення. Найкращі поширений приклад таких правил правопису: «жи» «ши» пиши через букву «і». Даний приклад також є орфограммой, тому букву «і» необхідно обов’язково підкреслювати в словах. Також багато ненаголошених голосних у словах, які ну ніяк не перевіряються в російській мові. Добрими прикладами таких орфограмм є слова: «пшениця», «яблуко», «огірок». Такі голосні, які знаходяться під сумнівом, також необхідно виділяти при написанні, підкреслюючи їх однією рисою.

 • . 7

  орфограммой в словах також можуть бути не тільки букви, але й дефіс, наприклад, або взагалі його відсутність. У слові «по-моєму» обов’язково слід підкреслити дефіс, адже правопис даного слова може змінюватися залежно від змісту пропозиції. Так, наприклад, якщо в пропозицію присутня фраза «на мою думку», то дефіс не ставиться. У такому випадку, як орфограми знадобиться підкреслити взагалі пробіл між словами «по» та «моєму». Добре знаючи всі правила правопису в російській мові, можна дуже швидко вивчити, як правильно підкреслювати орфограми. Головне — кожне слово, написання якого викликає сумніви, намагатися розглянути під різним кутом.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :