Як правильно почистити і заморозити підосичники?

як правильно почистити і заморозити підосичники?

Вам знадобиться
 • Підосиновики
 • Морозильная камера
 • Поліетиленові пакети
 • Пластикові контейнера
 • Вода, сіль
 • Спеції, рослинне масло
Інструкція
 • . 1

  Гриби дуже примхливий продукт, тому вони вимагають до себе особливої уваги. Відомо, що всі їстівні гриби підлягають заморожуванню, при цьому вони відмінно зберігають свій смак і аромат. Але тут слід мати на увазі, що з усіх відомих грибів відмінно підходять для заморожування і потім апетитно виглядають на столі саме «міцні» гриби. Сюди в першу чергу відносяться підосичники. Головне щоб вони були оброблені і заморожені в той же день, коли були зібрані або куплені. Хоча для багатьох господинь досі залишається актуальним таке питання, як заморозити підосичники правильно? Насправді це дуже легкий і не трудомісткий процес. Насамперед, зібрані гриби слід перебрати з особливою ретельністю і увагою. Червиві підосичники треба викинути, а пошкоджені можна відкласти і приготувати пізніше.

 • . 2

  Решта цілі гриби треба ретельно промити під проточною водою кілька разів. Промиті підосичники потім слід добре обсушити. Обсушку грибів краще всього проводити таким чином: для цього треба розкласти гриби на сухому чистому рушнику, через деякий час слід перекласти гриби на нове сухе рушник. Таким способом можна обсушити гриби найбільш якісно і швидко. Вимиті і висушені молоді міцні гриби можна залишити для заморозки цілком, вони дуже рідко бувають червивими. А великі гриби слід розрізати на кілька частин, при цьому добре оглядаючи кожну частину, тому, що великі за розміром гриби є і більш старими, а значить, підвищується ймовірність проникнення в них черв’яків.

 • . 3

  Нарізані гриби слід викласти на спеціальний піднос в один шар і прибрати їх в морозильну камеру. Час заморозки залежить, насамперед, від температури камери. Коли гриби добре заморозяться їх можна прибрати в поліетиленовий пакет. Укладати в пакет бажано стільки грибів скільки буде необхідно на приготування однієї страви, приблизно 500 гр. Пакет можна щільно зав’язати або закрити спеціальними прищіпками. Також гриби, призначені для заморожування можна розфасувати по пластикових контейнерів. Якщо ж господиня боїться заморожувати свіжі підосичники, їх можна попередньо відварити протягом 5 хвилин у підсоленій воді. Потім відкинути на друшляк і дати добре стекти воді. Потім розкласти підосичники для просушки на рушник. Далі діяти також як і при заморожуванні свіжих грибів.

 • . 4

  Досвідчені господині також знають, як заморозити підосичники на зиму разом з бульйоном. Для цього спочатку слід добре перебрати і промити гриби. Потім треба відварити підосичники в підсоленій воді протягом 45 хвилин. Відварені гриби не треба виймати з води, а залишити все, так як є до повного охолодження. Остиглий бульйон слід розлити по харчових пакетах і щільно закрити. У такому вигляді можна пакети акуратно розкласти по полицях морозильної камери або ж попередньо укласти кілька пакетів в пластикові контейнери. Коли гриби з бульйоном добре заморозяться і приймуть форму брикета, для економії місця в камері, практичніше буде їх укласти один поверх іншого.

 • . 5

  Є ще один варіант зберігання заморожених красноголовців — це заморожені тушковані гриби. Але вони зберігаються в морозильній камері не більше трьох місяців. Для цього треба перебрати, помити і відварити підосичники в підсоленій воді протягом 20 хвилин. Потім згасити їх на рослинній олії, додавши всі необхідні спеції. Далі слід дати охолонути грибам разом з рідиною і вже остиглі підосичники розкласти в чисті пакети або контейнера. Можна заморозити смажені підосичники для цього спочатку треба відварити гриби в підсоленій воді приблизно 15 — 20 хвилин. Потім відкинути гриби на друшляк і дати воді стекти. На сковороду налити трохи олії і обсмажити гриби до готовності. Після того як підосичники охолонуть також щільно розкласти їх по пакетах або контейнерах і прибрати в морозильну камеру.

 • . 6

  Що ще необхідно знати господині, готуючи підосичники на зиму? Знаючи як правильно чистити підосичники і заморожувати їх декількома способами, слід не забувати, що для цього процесу потрібно використовувати тільки свіжі гриби. Найкраще, якщо вони були зібрані власноруч в лісі, а не куплені в магазині або на ринку. Після збору врожаю для заморозки повинно пройти не більше доби. Укладаючи гриби для заморозки в пакети або контейнера треба постаратися максимально випустити з тари повітря, тому що зайве повітря провокує утворення мікробів. Пакет можна щільно закривати, попередньо випустивши з нього якомога більше повітря. А в контейнери рекомендується укладати підосичники по саму кришку, тим самим не залишаючи зайвого місця для повітря.

 • . 7

  Розморозивши один раз пакет або контейнер з підосичники, заморожені гриби слід приготувати відразу ж після відморозки. Так як в відморожених грибах швидко створюється сприятливе середовище для розвитку мікроорганізмів. При цьому повторно заморожувати підосичники категорично забороняється. Зберігати заморожені підосичники можна до 12 місяців у морозильній камері.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :