Як правильно посадити горобину в саду: вибір місця

як правильно посадити горобину в саду: вибір місця

Вам знадобиться
 • Саджанці чорноплідної горобини
 • Компост / торф / перегній
 • Мінеральні добрива
Інструкція
 • . 1

  Черноплодная горобина — чудовий чагарник з плодами, зібраними в кисті, як у звичайної горобини. Він прекрасно росте практично на всіх грунтах (крім надто засолених), морозостійкий, добре розмножується. Ця невибагливість рослини дозволяє вибрати практично будь-яке місце для посадки. Основна увага в тому, як правильно посадити горобину, слід приділити деяким іншим аспектам: своєчасному поливу, внесенню необхідних мінеральних добрив і обрізку.

 • . 2

  Найчастіше садівники воліють висаджувати горобину саджанцями з уже розвиненою кореневою системою. Посадки виробляють переважно в осінній період, але можна робити це і ранньою весною, до розкриття нирок. Посадкова яма для саджанця підготовляється 60 на 60 см., в неї вносять торф або компост і мінеральні добрива. Головна умова — відстань між саджанцями має становити не менше двох метрів. Є ще варіанти, як розмножується горобина: кореневі відводки та насіння. Відділення отводка від куща і висадку насіння так само слід робити восени або ранньою весною.

 • . 3

  Після посадки саджанці горобини бажано підрізати, залишивши не більше 5-ти нирок на черешку, коренева шийка під час посадки поглиблюється на півтора сантиметра. Без підрізування рослина може не сформувати кореневу систему і загине. Успішне укорінення забезпечить своєчасний рясний полив і періодична підгодівля мінеральними добривами. В основному це все, що необхідно знати садівникові про те, як доглядати за горобиною. Цей чагарник не надто примхливий і добре підходить початківцям садівникам.

 • . 4

  Аронія, як називають горобину черноплодную, виростає не більше двох метрів заввишки, крона її вимагає проріджування, а згодом і проведення омолоджуючої обрізки. Плодоношення починається вже через рік або два після посадки чагарнику. Плоди діаметром близько сантиметра, м’ясисті, містять декілька насіння. Вони дуже багаті корисними речовинами і мікроелементами. Вживати їх можна як сирими, так і у вигляді компотів, варення.

 • . 5

  Обрізка призначена для формування крони чагарника з молодих плодоносних пагонів. При правильному проведенні обрізки чагарник плодоносить у всьому обсязі крони, а не тільки на її верхівкової частини. Умовою того, як обрізати горобину правильно, виступає час року. Основна обрізка проводиться у весняний період, до розпускання бруньок. Це час формування крони, обрізка дозволить рослині більш активно пуститися в зростання. Протягом літа можлива невелика санітарна обрізка.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :