Як правильно робити масаж новонародженій дитині?

як правильно робити масаж новонародженому дитині?

Вам знадобиться
 • М’яка, але пружна поверхня
 • Гарний настрій малюка
 • Навички масажу
Інструкція
 • . 1

  Поява в будинку малюка — це прекрасний і зворушливий момент. Саме з цієї миті вся увага, турбота і вільний час буде діставатися тільки йому. Кожна мама боїться зробити щось не так у догляді за новонародженим, тому відчуває почуття страху і невпевненості. Одним з найпоширеніших страхів є те, як проводити процедури масажу крихітці з маленькими, але незвичайно красивими очима. Масаж — це незвичайно корисна і необхідна для малюка процедура. Він робить позитивний вплив на травлення крихти, емоційну сторону, несе розслаблюючі властивості і розвиває рухову здатність і активність. Крім того, регулярні масажні процедури ефективно зміцнюють імунну систему новонародженого, адже цей факт дуже важливий у перші місяці його життя.

 • . 2

  Масаж слід робити щодня. Грамотний фахівець з легкістю проводить такі процедури у зручний для батьків час. Але, послуги масажиста не завжди зручні і вимагають особливих матеріальних витрат. Яким же чином самостійно робити масаж маленькому диву і при цьому робити все в точності правильно? Перш ніж приступити до процедури масажу, необхідно провести розминку і підготувати крихітку. Малюка необхідно покласти на спинку на м’яку, але пружну поверхню. Далі необхідно взяти однією рукою ручку крихти, а другий виробляти легкі рухи. Погладжування можна робити тільки від зап’ясть до плічках (інший напрямок не припустимо). Такі дії потрібно повторити по п’ять разів на кожну ручку. Після цього крихту доведеться перевернути на животик і повторити масаж рук із зворотного боку.

 • . 3

  Дані маніпуляції дозволяють розслабити малюка і зняти тонус м’язів. Перш ніж зрозуміти, як робити масаж новорожденномунеобходімо запам’ятати один дуже важливий момент. Не можна робити масаж, якщо дитина плаче або поводиться напружено. Процедури можна проводити, тільки якщо у крихти «хороше» настрій і він не подає ознак занепокоєння. Масаж повинен приносити задоволення і користь малюкові, а не негативні емоції. Після розминки можна сміливо приступати до самого масажу. Малюка потрібно перевернути на спину і взяти його крихітну ніжку в долоню. Легкими поглаживаниями потрібно масажувати гомілку, передню і задню частину ніжки від низу до верху. Колінний суглоб масажувати немає потреби.

 • . 4

  Маленьким стопах слід дати особливу увагу. Можна малювати на ніжній шкірі стопи, робити натискання пальців. Важливо круговими рухами «вминати» падина стопи. Процедура повторюється на кожній ніжці. Масаж животика відповідає за травлення і настрій. Він дозволяє позбутися і кольок і здуття. Долонею руки слід гладити животик малюка за напрямком годинникової стрілки. Слід змінювати долоню з тильною стороною руки. Також необхідна розминка косих м’язових відділів животика крихти. Для такої розминки необхідно рухати реберної щастя руки в область хребта і пупка. Слід уникати натискань на район печінки (під ребром з правого боку). Точкове масування навколо області пуповини сприяє швидкому загоєнню пупкової ранки.

 • . 5

  Щоб правильно навчитися робити масаж, можна відвідати простори інтернету. Там можна знайти всі відповіді на питання, як робити масаж новонародженому, відео уроки і аудіо. На закінчення масажу малюка кладуть на животик і ніжно погладжують спинку і попку від шиї до сідниць. Особлива увага приділяється спинці і хребту. Тут слід поєднувати легкий точковий масаж, погладжування і м’яке розтирання. Подібні дії допомагають зміцнити хребет і опорно-рухову систему. Масаж процедура максимально корисна для всього організму. Можна довго перераховувати всі плюси від масажу. Але, якщо розмова зайшла про МАСАЖ для новонародженого, то слід пам’ятати про деяких частинах тіла, які не можна задіяти масажем: ліктьові згини; м’язові западини; пах; пахви; підколінні чашечки; хребет.

 • . 6

  Купання — це, звичайно зовсім окрема тема, але вона максимально тісно пов’язана з масажем. Для повного розслаблення і активності рухів крихітку краще купати в дорослій ванні. Для цього існують спеціальні пристосування: коло на шию, шапочки й жилетки. У «вільному плаванні» малюкові надана повна свобода для активності. Водні процедури — це прекрасний час для масажу. Під час купання слід розсовувати, рухати, борсається, махати ніжками і ручками малюка (головне ніяких різких рухів). Малюк з народження здатний відштовхуватися ніжками від бортів ванною. Якщо він ще цього не розуміє, варто підказати і допомогти зрозуміти йому це. Вода — це рідна стихія новонародженого, тому варто користуватися даними фактом на користь і розвиток малюка.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :