Як правильно робити масаж серця?

як правильно робити масаж серця ?

Вам знадобиться
 • Знання
 • Поради
Інструкція
 • . 1

  Ази швидкої допомоги при зупинці серця викладаються в кожному навчальному закладі і не один раз. Але, як показує практика, далеко не всі знають, як правильно робити масаж серця і штучне дихання. Перед тим, як очистити серце, вірніше, його область від одягу, потрібно перевірити, чи вільна ротова порожнина і не запав Чи мова в носоглотку. Після перевірки рота язик дістають, щоб він не перешкоджав диханню.

 • . 2

  Встати на коліна збоку від потерпілого, долоні покласти на край грудини. Якщо складнощі з його визначенням, можна помістити руки на 2 — 3 см вище зчленування нижніх ребер. Робити ритмічні натискання на грудну клітку, долоні при цьому повинні опускатися на 4 — 5 см. Не варто боятися зламати ребра — робота серця важливіше.

 • . 3

  Паралельно виконується штучне дихання. Однією долонею затискається ніс хворого, другий — піднімається підборіддя, і повітря вдувається рот в рот. Слід спостерігати, щоб при «диханні» у потерпілого піднімалася груди, а не живіт. Якщо допомогу надають дві людини, то співвідношення масажних рухів до вдування 5: 1. Якщо «рятувальник» один — 12 через 2. Навички з надання екстреної допомоги постраждалим повинен знати кожен — своєчасно застосовані знання можуть врятувати життя людині, яким може виявитися не тільки випадковий перехожий, але і близький.

 • . 4

  Щоб підтримувати роботу головного органу в порядку, необхідно регулярно проходити обстеження у кардіолога і робити УЗД серця. Як роблять інші дослідження про функціонування кровоносної системи, — розповість лікар. Дуже часто з серцевими болями плутають невралгію, гастрит, виразкову хворобу, хвороби легенів або хребта. Потрібно розуміти, як відрізнити біль у серці, щоб не чинити допомоги, яка може нашкодити. Різкі хворобливі відчуття, що посилюються при дихальних рухах, — швидше патологія нервів або плеври. Як зрозуміти, що болить серце? Це почуття здавленості грудної клітини, інколи поєднується з нудотою. Ниючі тупі болі за грудиною. Можуть бути неприємні відчуття в епігастральній ділянці.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :