Як правильно розлучитися; як розлучитися з чоловіком?

як правильно розлучитися; як розлучитися з чоловіком?

Вам знадобиться
 • Заява в ЗАГС
 • Квитанція про сплату держмита
Інструкція
 • . 1

  Пройшла любов, зів’яли помідори, і ось пара вже стоїть перед порогом РАГСу — але на цей раз для того, щоб написати заяву про розлучення. На жаль, мало хто проходять через цю процедуру, зберігши хоч якась повага до партнера. Це відбувається через те, що далеко не всі знають, як правильно розлучитися, не витративши при цьому багато часу, нервових клітин і грошей на адвокатів. Однак процес розлучення можна зробити простіше, якщо дотримуватися кількох правил.

 • . 2

  Зазвичай заяву про розірвання шлюбу, як і про намір його укласти, подається до органів РАГСу. Подружжя подають підписану обома заяву, сплачують держмито по 400 рублів кожен (що цікаво, для того, щоб одружитися, потрібно сплатити всього 200 рублів), після чого їм дається місяць, щоб розлучення не був необдуманим кроком. Після закінчення цього строку подружжя, якщо вони не передумали, приходять в ЗАГС і їх шлюб офіційно розривається. Але не завжди виходить розлучитися так просто. У РАГСі шлюб розривається, тільки якщо подружжя висловили обопільну згоду і не мають неповнолітніх дітей. Тому важливо знати, як правильно розлучитися, якщо один з подружжя не дає згоди або є діти у віці до 18 років.

 • . 3

  В обох випадках за розлученням потрібно звертатися не в ЗАГС, а до суду. Подаючи заяву до суду важливо пам’ятати, що розлучитися з дружиною без її згоди не вийде навіть у судовому порядку, якщо вона вагітна або народила дитину не більше року тому. В інших же випадках суд розгляне справу і, якщо бажання подружжя розлучитися — обопільне, навіть не з’ясовуватиме причин розлучення. Якщо ж чоловік противиться розлучення або, навпаки, дружина не хоче розлучитися з чоловіком, суд розглядатиме мотиви, що спонукали іншого чоловіка зажадати розлучення, і може відкласти розгляд на три місяці, щоб подружжя спробували помиритися. Якщо ж це виявиться безрезультатним, суд винесе рішення розірвати шлюб. Протягом трьох днів після вступу даного рішення в силу суд направить виписку з нього в ЗАГС, щоб колишні чоловік і дружина змогли оформити розлучення. Крім цього, через суд вирішується питання, з ким залишаться неповнолітні діти, а також дозволяються суперечки про розділ майна між колишнім подружжям, які розлучилися в РАГСі.

 • . 4

  Але розлучитися без згоди партнера можна і не через суд. Закон встановлює, що розірвати шлюб в органах РАГСу без згоди другого з подружжя можна, якщо той був визнаний судом недієздатним, зниклим без вісті або був засуджений на термін понад три роки. І якщо виникло одне з цих обставин, то в такому односторонньому порядку можна навіть розлучитися, якщо є дитина віком до 18 років.

 • . 5

  Звичайно, найкраще, щоб дана інструкція ніколи вам не знадобилася. Але в житті не можна зарікатися — від розлучення, на жаль, не застраховані навіть щасливі та благополучні сім’ї. І якщо вже розпад шлюбу неминучий, важливо знати, як розлучитися так, щоб не зненавидіти один одного в нескінченних судових процесах і не втратити залишки поваги до партнера і почуття власної гідності, йдучи на всілякі хитрощі, щоб відсудити все у колишнього партнера. Краще рішення — розлучитися мирно і дружньо, щоб в пам’яті залишилися приємні миті, проведені разом, а не нескінченні судові тяжби.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :