Як правильно садити півонії: секрети фахівців

як правильно садити півонії: секрети фахівців

Вам знадобиться
 • Сорти півоній
 • Підготовка грунту
 • Висадка півоній
 • Саджанці півоній
Інструкція
 • . 1

  Батьківщиною півонії вважають Китай. Саме там було виведено кілька сотень сортів цієї рослини. Проте їх все можна розділити на дві основні групи. Перша — це трав’янисті півонії, які є трав’янистими багатолітниками. А друга група — півонії деревовидні, які є листопадними чагарниками. Останні досягають у висоту від метра до двох. А квіти у них бувають до 25 сантиметрів у діаметрі. До того ж такі квітки відрізняються різноманітністю забарвлення, від білого до червоного і навіть зустрічаються жовті та фіолетові квіти. Завдяки всім цим якостям, а також декоративному зовнішньому вигляду рослин, багатьох цікавить питання про те, як виростити півонії на дачі.

 • . 2

  Зробити це не дуже складно. Але вирішення питання, як правильно садити півонії, для кожної групи своє. Трав’янисті півонії легше приживаються і набагато швидше починають цвісти. Але зате деревоподібна півонія може кілька десятків років рости на одному місці і радувати своїми квітами. До того ж, він зовсім не вимогливий до грунту. Хоча висаджувати його в сирі місця не рекомендується. До того ж краще все-таки трохи збагатити грунт — це буде сприяти більш швидкому зростанню і розвитку рослини. Найкраще в грунт додати компост. Хоча багато садівників, відповідаючи на питання, як удобрювати півонії, радять використовувати комплексні добрива. А якщо грунт занадто глиниста, то в землю можна додати трохи піску.

 • . 3

  Але добре підібране місце і підготовлений грунт — це ще не всі секрети того, як правильно посадити півонія деревовидна. Далі слід підготувати яму однакового діаметра і глибини, а саме — по 40 сантиметрів. Проводити посадку саджанців слід ранньою весною чи пізньою осінню. Насіннєву висадку цих рослин проводять рідко. Оскільки і саме насіння слабо утворюються і ростуть вони дуже повільно — проростають через 2 — 3 року, а цвітуть тільки через 5 — 10 років. Найчастіше роблять щепу деревовидного півонії до кореня трав’янистої півонії. З часом щепу під землею розвивається і утворює власну кореневу систему.

 • . 4

  Але, на жаль, щеплення півонії на корені теж є непростим завданням. І навіть живцювання рідко приносить позитивний результат. Тому краще всього купити готовий саджанець в магазині. Але після покупки можна буде створити новий саджанець самостійно, після того як розростеться корнесобственние деревоподібна півонія. Як виростити такий саджанець? Потрібно просто відокремити кілька пагонів і пересадити їх. Такі пагони ще називають відводками. Це найдієвіший і недорогий спосіб розмноження півоній, доступний навіть аматору. А після того як саджанці посаджені, то залишиться тільки почекати, поки рослина почне радувати чудовими ароматними квітками.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :