Як правильно сказати ні?

як правильно сказати ні?

Вам знадобиться
 • Сила волі
 • Твердість характеру
 • Чітка мова
 • Оптимізм
Інструкція
 • . 1

  Безумовно, нас з дитинства вчили допомагати людям. Але, вступаючи в доросле життя, ми бачимо, що світ жорстокий і невдячний. Чим більше ти допомагаєш, тим частіше тобі на плечі вішають нові завдання. Але про себе забувати не можна.

 • . 2

  Почніть планувати своє життя. Складіть чіткий розклад, в якому повинні бути присутніми: робота, навчання, відпочинок, прогулянки з сім’єю, сон. Як тільки до вас підійшов колега і вкотре попросив замінити його в п’ятницю (так як він сам хоче сходити з дівчиною в кіно) відкрийте свій розклад. Поясніть йому, що виходячи з цього документа ви ніяк не можете задовольнити його прохання. І якщо змістити графік, то наступного тижня ви не встигнете вчасно закінчити всю роботу.

 • . 3

  Будь-яке «ні» повинно бути вимовлене чітко і голосно. Ні в якому разі не намагайтеся проговорити відмова швидко або невиразно. Та людина, яка прийшла до вас з проханням, відчує нотки нерішучості і сумніви. Тим самим почне тиснути на вас з ще більшою силою. А коли звучить залізне «ні», навіть самий настирливий колега зрештою зазнає поразки.

 • . 4

  Говорячи «ні», думайте про те, що означають для вас ці слова. А вони означають: час, відсутність зайвих непотрібних зобов’язань, відчуття свободи. Ці мрії подарують вам нові сили і допоможуть відкрити друге дихання.

 • . 5

  Якщо ви відчуваєте, що ще зовсім трохи, і ви зазнаєте поразки, промовте «я подумаю». Тим самим, ви подаруєте собі кілька хвилин або навіть годин на роздуми. За цей час підготуйтеся до нового бою. Зважте всі «за» і «проти». Знайдіть можливий компроміс. Якщо вас просять виконати якусь роботу, скажіть, що з радістю її виконаєте, але запросите сверхпредельних ціну за проект. Безумовно, якщо мова йде не про розмову з начальником. В результаті ви в будь-якому випадку опинитеся у виграші. Або роботу робити не доведеться взагалі, або за неї заплатять стільки, скільки ви ще ніколи не отримували.

 • . 6

  А коли мова йде про проблеми з начальником, то тут також важливо вміти говорити тверде «ні». Не варто відразу кричати про посадових інструкціях, трудовому договорі і так далі. Хоча, не буде зайвим про це нагадати. Але в першу чергу складіть таблицю свого робочого часу. Вкажіть в ній все ті завдання, які необхідно виконати за тиждень. Червоною ручкою впишіть нові зміни, і сміливо вирушайте в кабінет директора. Роз’ясніть йому, що або ви виконуєте нову роботу і відкладаєте попередні справи, або закінчуєте з поточними проблемами, а завдання передоручають іншим людям. Навіть не розглядайте той варіант, що доведеться залишатися понаднормово. У вас є своє особисте життя, яка не повинна страждати через те, що директор компанії не вміє розподіляти грамотно роботу в колективі (ці слова краще проговорити про себе).

 • . 7

  Уникайте брехні, інакше ви самі в ній заплутаєтеся. Відповідаючи «ні», не слід завантажувати свою пропозицію непотрібними подробицями, тим більше, якщо ви самі їх вигадуєте на ходу. Адже в такому випадку вам доведеться безвилазно сидіти вдома і боятися бути спійманим на місці злочину. Коротко скажіть «я не можу, оскільки зайнятий». Якщо з боку співрозмовника тривають наполегливі розпитування, поясніть, що «справа суто особиста, і я не хочу про нього поширюватися». І говорите «ні» стільки разів, скільки буде потрібно. Двадцять, тридцять. Неважливо. Коли-небудь співрозмовник таки втомиться. Або просто дайте відповідь вдесяте ввічливою відмовою, побажайте добре дня і залишіть приміщення.

 • . 8

  Тренуйтеся перед дзеркалом говорити «ні». Причому інтонація повинна бути різною. Адже іноді це слово повинно звучати ніжно, але твердо. Іншим разом — грубо і безжально. Хай краще у вас на автоматі на кожну пропозицію звучить «ні», ніж «так», адже погодитися ви завжди встигнете. Тільки не переборщіть. Іноді все-таки слід допомагати людям.

 • . 9

  Але от ви не втрималися, і прозвучало незграбне «так». Не звинувачуйте себе. Зосередьте увагу на тих почуттях, які відчуваєте в даний момент. Це образа, злість, досада, розчарування, втрата вільного часу, поганий настрій. Запам’ятайте всі ці відчуття. Як тільки до вас звернуться знову з подібним проханням, згадайте і заново запустити всі ті емоції. Вам стане набагато легше відповісти «ні».

 • . 10

  Якщо боїтеся образити почуття людини, обов’язково поясніть йому, що він вам доріг, але у вас просто немає іншого виходу. Ваші слова не викликали ніякого співчуття і не зустріли розуміння? Що ж. Зі спокійно душею промовте чітке і таке приємне — «ні!».

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :