Як правильно слухати співрозмовника і не упустити головного?

як правильно слухати співрозмовника і не упустити головного?

Вам знадобиться
 • Увага
 • Спокій
 • Мовчання
 • Диктофон
Інструкція
 • . 1

  Часом доводиться влаштовувати розмова — діловий або особистий — з метою вивести людину «на чисту воду». Що ж робити, якщо людина, з яким належить розмовляти, — «міцний горішок», і не схильний легко здаватися? Для початку потрібно знати як правильно слухати співрозмовника, щоб продемонструвати йому всю свою уважність і повагу. Головне — давати реактивні знаки. Особливо, якщо співрозмовник попався не надто балакучий. Кивати головою, посміхатися або співчутливо ахати — це само собою. Більше того — повторювати його думки в злегка зміненій формі (це створює «ефект співчуття»). Якщо співрозмовник розповідає щось захоплююче (на його погляд), ні в якому разі не можна перебивати або вставляти щось своє (з розряду «я теж знав одного людини, у якого теж …» і т. д.). Потрібно дати співрозмовнику повністю виговоритися. Навідні запитання вітаються. Всі наведені поради допоможуть у питанні як стати хорошим співрозмовником, а не тільки слухачем.

 • . 2

  Як зацікавити співрозмовника, щоб у нього виникло бажання самому розповісти про все? Психоаналітикам давно відомо, що кращий спосіб вивідати у людини щось цікаве — перестати реагувати. Це варто зробити і людині, яка бажає дізнатися про істинні бажаннях мовця. В один момент потрібно просто перестати кивати і піддакувати.

 • . 3

  Не давати людині того, про що він підсвідомо просить — співчуття, жалості, підказки. Як дивитися на співрозмовника в цей момент? Чи не зводячи з нього очей. Спантеличений чоловік відчує, що віддачі не відбувається, і це за принципом рикошету викличе в ньому хвилю пригнічених емоцій. Тут-то і слід тримати диктофон напоготові.

 • . 4

  А як впливати на співрозмовника? По-перше, якщо чекає ділова зустріч, то слід одягнутися відповідним чином. Психологічні дослідження довели, що людина в класичному костюмі і при краватці завідомо викликає більше поваги і довіри, ніж у повсякденному одязі. При розмові дивитися слід в точку, що знаходиться прямо між брів — це психологічно легко, але надає деколи самий несподіваний ефект. Такі прості секрети мистецтва ведення розмови!

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :