Як правильно варити самогон в домашніх умови?

як правильно варити самогон в домашніх умови?

Вам знадобиться
 • Дріжджі
 • Цукор
 • Брага
 • Самогонний апарат
Інструкція
 • . 1

  Самогоноваріння — це процес виготовлення в домашніх умовах міцних спиртних напоїв. В інтернеті зараз можна без проблем знайти, як гнати самогон відео або інші докладні інструкції. Така популярність не випадкова, багато хто вважає, що горілка, яка виробляється шляхом змішування води і етилового спирту, який у ній розчиняється, має гірші споживчі якості ніж, приміром, віскі, коньяк або бренді. Вся справа в чистоті етилового спирту, який отримують методом ректифікації на спеціальній ректифікаційної колоні. Зазначені вище всесвітньо відомі напої, як і самогон, виготовляються методом дистиляції і подальший їх очищенням. Метод дистиляції хороший тим, що на виході виходить продукт, що має характерний аромат вихідної сировини.

 • . 2

  Ще одним плюсом самогону вважається його використання в народній медицині, так різні растирки, приготовані на ньому, роблять більш ефективну дію, ніж аналогічні приготовані на горілці. Методом ректифікації виходить нейтральний продукт. Надалі з нього роблять горілку, всілякі настоянки та лікери. Нижче буде розказано, як правильно варити самогон, щоб надалі не було соромно перед знайомими за його якість. Процес виробництва самогону підрозділяється на три етапи: приготування браги; перегонка браги в самогон; очищення готового самогону. Брага, якщо її брати в біологічному сенсі — це поживний бульйон, в якому дріжджові грибки здійснюють процес своєї життєдіяльності — розмноження.

 • . 3

  При цьому крохмаль і природні цукру, службовці їм в якості харчування, вони переробляють в етиловий спирт — відходи своєї життєдіяльності. При цьому подібні відходи — згубні для дріжджових грибків. Так «дикі» грибки, які живуть у природі на винограді, хмелі і т. д. — гинуть в 5 — 8% розчині етилового спирту. Хлібні дріжджі — 9 — 10%. Промислові, які спеціально виведені для винно-спиртової промисловості — до 14%, правда, культуру грибків цього типу, в домашніх умовах практично неможливо зберегти. Ці дріжджові грибки треба кожні 2 тижня висівати в новий живильний розчин — брагу, інакше вони загинуть. З цього можна зробити висновок, що в домашніх умовах оптимальним залишається використання хлібних дріжджів.

 • . 4

  І що при вмісті в брагу більш 10% спирту процес припиниться навіть за наявності корму-цукру, на увазі масової загибелі «переробників». «Бродіння» браги при використанні як закваски хлібних дріжджів займає 1 — 3 тижня, багато що залежить від температури повітря, сировини і т. д. Цікавий факт: якщо в повітрі багато смолистих речовин, свіжозрубаний з сосен будинок або він знаходиться в ялиновому або сосновому бору, тривалість бродіння помітно збільшується. Дізнатися, йде або вже закінчився процес бродіння можна по виділенню вуглекислого газу, адже при розщепленні цукрів виділяється в масових кількостях вуглекислий газ. Тому досить до горловини ємності, де знаходиться брага, піднести запалений сірник. Якщо сірник згасла, процес бродіння триває, якщо горить, значить, брага готова до перегонки

 • . 5

  Можна дізнатися і по характерному шуму — шипінню, коли брага «працює». Для приготування браги бажана емальований, керамічний, скляний, з нержавіючої сталі або дерев’яна (краще) посуд з вузьким горлом. Ємності з алюмінію і тим більше з оцинкованої сталі краще не використовувати, так, як побічні продукти бродіння вступають з ними в хімічну реакцію, що, безсумнівно погіршить якість сировини. Ще одним атрибутом ємності для браги є її горловина. Тут необхідно уточнити, що під час бродіння з’являється побічний продукт — вуглекислота, яка повинна обов’язково вся вийти. Але в теж час з досить широкою горловини будуть виходити і пари спирту. Тому в перші два дні, під час самого бурхливого процесу бродіння, ємність повинна бути відкритою.

 • . 6

  Коли ж процес заспокоїтися можна її заткнути матер’яної пробкою, а якщо ємність невелика — гумовою рукавичкою. Ось чому для приготування браги, найкраща ємність — дерев’яна (дубова) бочка. Дерево здатне в невеликих кількостях пропускати вуглекислий газ і навпаки затримує пари спирту. А ось ідеальна пробка для будь-якої тари — водяний затвор. Конструкція його задоволена проста, газоотводная трубка вставляється одним кінцем у горловину посудини, яка щільно герметизується (всі гази можуть виходити тільки через газовідвідну трубку). Другий кінець трубки опускається в невеликий посуд заповнений водою. При дуже інтенсивному бродінні, в брагу слід додати ложку вершкового масла або трохи свіжого молока.

 • . 7

  Існує багато способів, як гнати самогон, тобто одержання етилового спирту з браги. При температурах — 30 — 40 ○ С, які не рідкість в Сибіру і районах Крайньої Півночі етиловий спирт виморожується. Але зазвичай використовується традиційна перегонка або дистиляція. Цей метод працює на різниці температур кипіння води 100 ○ С і спирту 78 ○ С. Безпосередньо самогонний апарат конструкційно складається з герметичної ємності для браги з відведенням для парів спирту, конденсатора ще його називають холодильником У побутових умовах в якості бака можна обійтися каструлею-скороваркою. Вона герметична і у неї є паровий відвід, на ньому висить спускний клапан.

 • . 8

  Як конденсатора можна використовувати скляний лабораторний Дистилятор, що застосовується в хімічних лабораторіях. За допомогою нього отримують дистильовану воду. Тільки, що отриманий самогон містить величезну кількість сивушних масел. Один із способів від них позбудеться використовувати марганцевокислого кислий калій або, простіше кажучи марганцівку. Вона окисляє сивушні масла і ті випадають в осад. Існує перевірений часом рецепт: на один літр очищаемого самогону додають приблизно 1 м. порошку марганцівки. Ще один спосіб полягає у використанні активованого або деревного вугілля.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :