Як правильно вибрати полівітаміни?

як правильно вибрати полівітаміни?

Вам знадобиться
 • Бажання поліпшити своє здоров’я
 • Уважність
Інструкція
 • . 1

  В принципі, збалансоване повноцінне харчування має забезпечувати організм необхідними мікроелементами і вітамінами в повному обсязі. Але на практиці виявляється, що наше харчування дуже далеко від ідеального, а самі продукти, після хімічної обробки, рафінування, консервації і тривалого зберігання втрачають більшу частину містяться в них корисних речовин, у тому числі і вітамінів. Вживання алкоголю, куріння, стреси, хвороби шлунково-кишкового тракту, прийом деяких ліків, зокрема, антибіотиків — все це знижує кількість мінеральних речовин і вітамінів в організмі. Саме з цих причин фахівці рекомендують для профілактики вибрати полівітаміни і приймати як доповнення до щоденного меню, або курсами по одному-двом місяцям два-три рази на рік.

 • . 2

  Полівітаміни рекомендується приймати в таких випадках: при високих психоемоційних і фізичних навантаженнях; при незбалансованому, одноманітному і нерегулярному харчуванні; людям, що сидять на низькокалорійних, строгих і монодієта; в післяопераційний період; спортсменам, в час захворювання або в період відновлення після хвороби; вегетаріанцям; людям, що страждають хронічними недугами; жінкам у періоди вагітності та годування немовляти грудьми, а також при прийомі гормональних або протизаплідних засобів; літнім людям і дітям в період інтенсивного росту; людям з шкідливими звичками.

 • . 3

  Вибираючи полівітаміни, звертайте увагу на їх виробника. Як правило, ми в першу чергу дивимося на назву препарату і вибираємо більш розрекламовану марку. Тим часом синтетичні вітаміни в зарубіжних і вітчизняних комплексах абсолютно однакові, відрізняються вони лише за кількістю та дозуванні компонентів. Вітчизняні препарати мають менш різноманітним складом, зате містять менше смакових добавок. Деякі лікарі рекомендують вибирати саме наші вітамінні комплекси, так як вони розроблені з урахуванням потреб російського населення, а також легше контролювати їх якість.

 • . 4

  Обов’язково дивіться на кількість вітамінів, що входять в комплекс і їх дозування. Якщо ви плануєте приймати вітаміни виключно з профілактичними цілями, вибирайте такі комплекси, в яких список компонентів представлений більш повно, а дозування становить не менше п’ятдесяти і не більше ста відсотків від добової норми, особливо щодо до жиророзчинних вітамінів. Дуже великі дозування, що перевищують рекомендовану добову норму, можуть не тільки не принести потрібного ефекту, але і завдати шкоди здоров’ю.

 • . 5

  Обов’язково проконсультуйтеся в лікарем, щоб правильно вибрати полівітаміни, особливо якщо збираєтеся приймати полівітамінні комплекси з додаванням мінеральних речовин. Справа в тому, що, з одного боку, відсутність мікроелементів робить засвоєння вітамінів більш важким, а з іншого, взаємовідношення мінералів і вітамінів при одночасному прийомі до кінця не досліджено. Крім того, передозування мінеральних речовин дуже небезпечна і може призвести до розвитку серйозних захворювань. Різниця між токсичної та профілактичної дозою мікроелементів дуже незначна, а жителі великих промислових міст і так отримують їх в надлишку, що веде до отруєння організму.

 • . 6

  Роблячи вибір між синтетичними і натуральними вітамінами, пам’ятайте про те, що, не дивлячись на запевнення виробників про те, що штучні вітаміни практично не відрізняються від натуральних, це не відповідає істині. Вітаміни, отримані з натуральної сировини, містять природні добавки, що допомагають їх краще засвоювати, а синтетичні вітаміни цього позбавлені.

 • . 7

  Обов’язково звертайте увагу на інструкцію та відмітки якості. Вони повинні додаватися до вітамінного комплексу, як і до звичайних лікарських засобів. У них вказуються показання до застосування, склад, побічні ефекти, дозування, умови зберігання, реєстраційний номер та адресу виробника. Якщо вітамінний комплекс сертифікований, на ньому повинна бути позначка «Товар сертифікований, схвалено Мінохоронздоров’я РФ». Імпортні вітаміни повинні бути зі знаком «GMR — гарантія якості», це свідчить про те, що вони відповідають міжнародним вимогам фармацевтичної промисловості.

 • . 8

  І наостанок потрібно сказати — завжди купуйте вітаміни в аптеках, уникайте всіх інших пропозицій. Підробок на фармацевтичному ринку сьогодні безліч, і, намагаючись заощадити на ціні, ви, зрештою, заплатите власним здоров’ям.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :