Як правильно заварити гриб чагу?

як правильно заварити гриб чагу ?

Вам знадобиться
 • Гриб чага
 • Вода
Інструкція
 • . 1

  Осінь — сама грибна пора. Перевірений грибник на прогулянці по лісі не пройде повз підберезники, підосичники, лисички, маслянка, але навряд чи зверне свій погляд на дивовижний за формою березовий чорний гриб, відомий всім під назвою «чага». Хоч цей гриб і не придатний в їжу, в ньому ховається джерело біогенних стимуляторів, що позитивно впливають на перебіг метаболізму і регенерацію клітин організму. Гриб чага незвичайний за своєю структурою і формою, нібито шматочок глини кинули на стовбур берези і вона затверділа. Найчастіше чагу плутають з грибом трутовиком, який також паразитує на деревах. На відміну від чаги, трутовик не володіє ніякими цілюще-лікувальні властивості, тому збору не підлягає.

 • . 2

  Чага по суті своїй як ракова пухлина на організмі рослини, і в результаті боротьби у дерева виробляється захисні речовини. Але в теж час сам гриб чага здатний виробляти так звані біогенні стимулятори, які знищують патогенні явища в організмі людини. Саме ці характеристики зробили гриб таким важливим на медичному терені. Не обов’язково йти в аптеку за корисними біостимуляторами. Знаючи процес того, як заварювати чагу, можна самостійно в домашніх умовах поправити здоров’я. Такі мікроелементи, як К, MgCa, Mnукрепляют кістки, поліпшують кальцієвий обмін, запобігають алергію. Вхідні до складу чаги флавоноїди мають протизапальну дію. Важливі дубильні речовини, які мають кровоспинні і протизапальні властивості.

 • . 3

  Корисні й фітонциди (антимікробну дію), і алкалоїди (позитивний вплив на серце), і меланін (стимулятор обмінних процесів). В результаті прийому чаги посилюється загальний тонус організму, що підвищує імунітет і природно блокує будь-які «підкрадаються» до людини хвороби. Перераховуючи корисний вплив березового гриба, майже кожна людина, задумається про те, чи можна і як заварити гриб чагу в домашніх умовах. Приготування відвару чаги абсолютно трудомістке заняття. По-перше, потрібно добре подрібнити гриб, скориставшись стандартною м’ясорубкою (електрична — спростить роботу вдвічі!) Або теркою. По-друге, береться 1 стакан (або чашками) подрібненого гриба чаги і заливається 4-ма такими ж склянками (або чашками) сирої води в емальовану глибоку каструлю.

 • . 4

  Після цього необхідно отримане вміст розмішати і закрити кришкою. Настій гриба чаги здійснюється протягом 2-х діб при кімнатній температурі. Після закінчення терміну настій проціджують через щільну тканину, і отримана рідина застосовується в профілактичних цілях в рівних кількостях. Концентрацію розчину можна значно зменшити за рахунок розбавлення додатковим обсягом води. Щоб уникнути труднощів у тому, як заварити чагу, потрібно виконувати найпростіші рекомендації. Для виготовлення настоянки чаги необхідно відштовхуватися від поставленого діагнозу. Адже в поєднанні з іншими корисними речовинами, що містяться в різних продуктах і травах (мед, волоський горіх, береза, ромашка, череда, подорожник), проявляються зовсім нові лікувальні властивості чаги.

 • . 5

  При шкірних захворюваннях для компресу рекомендовано заварювати 2 столові ложки чаги в 0, 5 літрах гарячої води, і змішати з відваром подорожника. При нервових розладах розумно приймати ванни з додаванням відвару чаги ( 1: 5) і таких заспокійливих трав, як м’ята, материнка, календула. При гастриті позитивний ефект дасть чай з чаги. Дозування і строки застосування завареного гриба повинна здійснюватися з урахуванням індивідуальних особливостей організму. Заварювати чагу треба при дотриманні певної температури. Як правило, близько 50 °. Використання більш гарячої води буде сприяти зниженню корисних властивостей березового гриба чага.

 • . 6

  Можна замінити звичайну воду, набрану під крана, на талу. Так свого часу надходили знахарі. У подібному варіанті, терапевтичний ефект від прийому настойки чаги буде значно вище. Якщо під час лікування грибом чага дотримуватися дієти, урізати в споживанні гостре, м’ясне, солоне, жирне, тоді досягти бажаного результату можна в більш короткі терміни. Протипоказано застосування чаги у разі гіперчутливості до компонентів настою, під час вагітності і в період лактації, а також дітям віком до 3-х років. Збираючи чагу в лісі, можна не побоюватися нашкодити дереву, так як за своєю природою чага є грибом — паразитом.

 • . 7

  Березовий гриб чага — подарунок для сельчанина, адже абсолютно не витрачаючись, можна зміцнити своє здоров’я. Жителі мегаполісу насилу можуть знайти час для походу по гриби, та й чистий ліс в межах міста виявити практично неможливо. У цьому випадку можна придбати в аптеці готовий екстракт гриба чага (Бефунгін). Згущений екстракт чаги обов’язково розводять у воді перед прийомом всередину. Регулярний прийом чаги можна відчути відразу: з’явиться хороше самопочуття, приплив додаткової енергії, поступове будуть затухати турбують недуги. Прогулюючись по лісі, важливо бути уважним, щоб не пропустити таке важливе «ліки», як березовий гриб чага. Ось так все просто.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :