Як правильно збирати грузді?

як правильно збирати грузді?

Вам знадобиться
 • Грибне місце
 • Корзинка
 • Ніж
Інструкція
 • . 1

  Складно знайти того, хто не любить солоних груздів. Цю закуску пробували, мабуть все, і мало кого вона залишила байдужою. А якщо згадати, що ці гриби можна не тільки солити, а й, наприклад, з картоплею посмажити, то недооцінити кулінарну цінність цього продукту стає дуже складно. Груздь можна на всіх підставах назвати одним з найцінніших лісових грибів. Про те, як готують грузді, як їх маринують і інших кулінарних вишукуваннях, сказано і написано дуже багато що і це не дивно. Грузді також поживні як білі гриби, а смак у цих грибів такий, що цілком потягне на звання делікатесу. Але от роздобути цей делікатес під силу не кожному починаючому грибникові. Досвідчені грибники можуть багато розповісти і про те, як збирати грузді. Ці гриби поділяються на три види — справжній, чорний і жовтий.

 • . 2

  Перші два потрібно шукати в змішаних лісах, а третій «мешкає» тільки в листяних. Людина з досвідом відразу скаже, що знайти чорний груздь, який особливо цінується серед грибників, дуже непроста задачка. Цей вид грибів мешкає тільки в певних місцях, на зразок просік або вирубок, але, зате, в дощовий рік його можна знайти в лісі з липня по жовтень. Якщо його засолити, то він приймає темно-вишневий колір, а якщо знати, як правильно готують грузді, то і в інших стравах він буде до місця. Жовтий груздь, хоч і не так рідко зустрічається, теж не назвеш легкою метою. Жовтий груздь також, як і його чорний побратим, вимагає знання місць, в яких його потрібно шукати, а ще потрібна чимала частка уважності, щоб восени не переплутати його з жовтим листям.

 • . 3

  Найчастіше грибники знаходять третій вид — грузді справжній. Він найбільш поширений, не так добре «маскується» і зустрічається в лісі з липня по жовтень. Для всіх трьох видів, спільним є те, що ростуть вони уздовж лісових канав і на вирубках. Не бажаючи потрапляти на стіл, в якості основної страви, грузді ховаються під шаром опалого листя, маскуються під корчами, як би сподіваючись на те, що шукати їх там всім буде лінь. Навіть після того, як гриб знайдуть і зріжуть, слизький гриб так і норовить вислизнути з рук. Але грибників це не зупиняє. Той, хто знає, де і як збирати грузді, не зможе пройти мимо такого делікатесу. Переплутати груздь з іншим грибом досить важко. У першу чергу цьому сприяє своєрідна форма гриба.

 • . 4

  Щільний гриб, з капелюшком, загнутою до ніжки, досить сильно відрізняється від того, що зазвичай зустрічається в лісі. Є, правда, винятки. Так звані «дубові» грузді володіють капелюшком з прямими краями і характерним поглибленням посередині. Незважаючи на різницю у зовнішньому вигляді, на смак вони майже невиразні. Як зібрати грузді тепер зрозуміло. Залишилося дізнатися, як їх приготувати. Найкраще ці гриби солити. Однак, технологія того, як готують грузді, не так проста. Спершу гриб треба помити. Ретельно помити. Будь грибник, не вагаючись, скаже, що з лісу на кухню він потрапляє досить брудним і цей етап дуже важливий. Опале листя, хвоя або просто земля — звичайні супутники це делікатесу, які в жодному разі не повинні покинути межі раковини, так що має сенс заздалегідь його замочити.

 • . 5

  Нижче будуть наведені деякі поради, які можуть виявитися корисними для початківців кулінарів. Деякі з них можуть здатися очевидними, але в такій справі дрібниць не буває. Гриби з плямами «іржі» маринувати не можна. Навіть якщо дуже хочеться. Потім буде дуже неприємно. У грибі знайшовся жучек або черв’ячок? У відро його. Про це вже говорилося, але все ж. Гриби перед приготуванням потрібно вимочувати. Якщо цього не зробити, вони будуть дуже гірчити, скільки разів їх не вари. Одного разу буде недостатньо. Воду треба міняти кожні 3 — 4 години, інакше толку не буде. В ідеалі це треба робити 2 — 3 діб, але на це мало у кого вистачає терпіння.

 • . 6

  Оптимальним терміном вимочування буде одна ніч і два дні, за умови, що воду регулярно змінювали. Подальші операції можна проводити тільки після того, як з цим пунктом покінчено. Посуд для соління потрібно підбирати. Не повинно бути іржі і тріщин, посуд має бути продезінфікована. Відмінно підійде емальований посуд, скляні банки. Солити грузді можна двома способами: холодним і гарячим. Холодний спосіб має на увазі ось що. Вимочені гриби укладаються в попередньо підготовлений посуд, нехай це будуть скляні банки. На дно цих банок засипається сіль і спеції за смаком. Гриби укладаються капелюшками вниз, а кожен покладений шар посипають сіллю і кропом. Зверху вся ця конструкція покривається тканиною і ставиться під прес.

 • . 7

  Проходить 2 — 3 діб, і гриби щільніше входять в банку, звільняючи місце новим. Їх потрібно укласти по тим же правилам. Процес продовжується до тих пір, поки гриби не перестануть «ущільняться». Після цього банки (або інші ємності) з грибами поміщають в холод на півтора місяця. Але для більшості користувачів інтернету найбільш корисною буде інформація про те, як готують грузді в міських умовах. Так от, найкраще солити їх «по-гарячому». Це простіше, швидше, а головне, вони так довше зберігаються і анітрохи не втрачають в смаку. Робиться це в такий спосіб. Отмоченной грузді варять, після чого відправляють одразу до продезінфіковані банки, в які вже приготувалися заправити сіль і спеції.

 • . 8

  Укладається це все в шаховому порядку: на ряд грибів, його покривають поруч солі, потім знову гриби, які покривають спеціями (тут вже за смаком). Цикл повторити, поки банку не заповниться. Готується вся ця піраміда два-три тижні, після чого можна сміливо пробувати результат. Якщо все робити правильно, на виході виходить відмінне блюдо. Зберігати соління добре б в погребі, але пам’ятаючи про те, що більшість з тих, хто прочитає це, живе в квартирах, найбільш оптимальним варіантом буде полку холодильника. На завершення розповіді про те, як готують грузді, варто нагадати, що з них виходить не тільки відмінна закуска. Посмажити їх зі сметаною, або приготувати салат з солоних груздів, завжди буде відмінною ідеєю.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :