Як представляли Всесвіт древні люди?

як представляли всесвіт древні люди?

Вам знадобиться
 • Астрономічні енциклопедії
 • Інтернет
 • Допитливість
 • Основи знань астрономії
Інструкція
 • . 1

  Уявлення як про Землю, так і про загальну будову світу відрізнялися в різні періоди часу. Змінювалося не тільки уявлення про те, що наша планета пласка і стоїть на трьох китах, але також і те з чого складається зоряне небо, по яким орбітах рухаються планети, де знаходиться Земля і де Сонце. Відрізнялися уявлення давніх і взагалі про будову Всесвіту і всього всесвіту.

 • . 2

  Так, як уявляли Всесвіт древні люди? У доісторичні часи, на стадії племінного ладу, люди ще не занадто часто дивилися в небо і намагалися не мучити себе зайвими питаннями, коли і звичайних проблем вистачає. Але коли з’являвся вільний час, людина все ж замислювався про таємниці світобудови. Спочатку передбачалося, що на небі живуть боги дощу, блискавки, сонця (боги землі, води, каменю та інші жили у своїх власних стихіях).

 • . 3

  Але пізніше думка це, під впливом як науки, так і звичайної логіки змінювалося. Причому у кожного народу по своєму. Стародавні єгиптяни вважали, що земля абсолютно плоска, а небо — це просто скляний купол, який її накриває. А від того, щоб він повністю на неї не впав рятують гори, які його підтримують. Сонце — це колісниця бога Ра, який їде по небу. А за ним вічно женеться злий змій, який щовечора його пожирає.

 • . 4

  Цілу ніч іде битва, але до ранку Ра завжди перемагає свого ворога. Варто сказати, що це один з найпоширеніших способів, як стародавні уявляли собі Всесвіт. Схожі уявлення були і у народів Межиріччя. Тільки вони вважали, що наша Земля плаває в безмежному океані, але в той же час огороджена від його вод гігантськими греблями, що і не дозволяє суші піти під воду.

 • . 5

  Небо — все той же скляний купол. Ніч же і зірки в Межиріччі пояснювали, що це просто ігри богів, які таким чином розважаються, розвішуючи зірки на куполі. Переконання стародавніх індійців також подібні на єгипетські, з тим лише виключенням, що вони вважали, ніби плоска земля стоїть на спинах трьох слонів, які, в свою чергу, стоять на спині черепахи, а та плаває по світовому океану.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :