Як приготувати розсипчастий рис?

як приготувати розсипчастий рис?

Вам знадобиться
 • Рис
 • Посуд
 • Масло
 • Вода
Інструкція
 • . 1

  Рис може стати прекрасним гарніром будь-якої страви. Так само існує велика кількість страв, основним інгредієнтом яких є рис (різотто, плов). Цю крупу варто вживати в їжу, так як вона містить 70% вуглеводів, мінеральні речовини та клітковину. Щоб приготувати смачний рис і зберегти його корисні властивості, беруть такі сорти як басматі або Жасмин. Ці сорти рису мають видовжену тоненьку форму зерняток. Рис беруть з урахуванням того, що він розварюється і збільшується в об’ємі приблизно удвічі. Перед тим, як варити рис, його промивають під холодною водою до тих пір, поки вода не стане чистою (близько 7 разів).

 • . 2

  Вибираючи посуд для варіння рису слід пам’ятати, що чим тонше шар крупи, тим краще. Найчастіше беруть широку і високу сковороду з кришкою. На дно посуду наливають рослинного масла стільки, щоб дно було вкрите. Саме масло секрет того, як приготувати розсипчастий рис. Далі в розігріте масло засипають рис, поступово його перешиваючи. Щоб надати рису жовтий відтінок додаю 1 чайну ложку шафрану або куркуми. Воду заливають в обсязі, вдвічі більшому обсягу рису. Воду попередньо солять, з розрахунку: на 150 мл рису — 1 чайна ложка солі. Рис слід помішувати до моменту закипання води. Коли вода закипає, рис накривають кришкою і варять при мінімальному нагріві 15 — 20 хвилин. Після цього нагрів прибирають, а рис (не розплющуючи кришки) залишають доходити на 10 — 15 хвилин.

 • . 3

  Якщо крупа не повністю зварилася, її залишають ще на деякий час доходити. А при надлишку води, коли рис виходить мокрим, рис залишають доходити, поклавши під кришку кілька шарів паперу, яка вбирає зайву рідину. Після варіння рис необхідно ще раз промити (для того, щоб видалити крохмаль, який сприяє склеюванню зерен). Такий рис використовують як гарнір до м’яса або риби. Зварений таким чином рис вийде розсипчастий, як кажуть зернятко до зернятка, а ще смачний і корисний.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :