Як прищеплювати лимон в домашніх умовах?

як прищеплювати лимон в домашніх умовах?

Вам знадобиться
 • Лимонне дерево
 • Маленький секатор
 • Окуліровочний ніж
 • Садовий вар
 • Вата
 • Еластична стрічка
Інструкція
 • . 1

  Щоб отримувати лимони до чаю не з магазину, а з власного підвіконня, необхідно слідувати правилам вирощування цієї рослини. Цитруси починають плодоносити в умовах квартири тільки через 8 років, але існують способи наблизити отримання цих фруктів. Найефективніший спосіб — щеплення, яка складається в перенесенні з одно рослини на іншу нирки або держака, щоб відбулося подальше зрощення. Цей варіант розмноження різних культур застосовувався для селекції ще за часів Стародавнього Риму. Сьогодні він теж не втрачає актуальності. Завдяки «щеплень» домашні лимони виходять більш великими і якісними. Для отримання повного уявлення про те, як прищепити лимон в домашніх умовах, необхідно визначитися з термінологією.

 • . 2

  Потрібно розрізняти поняття, якими користуються садівники для виробництва щеплення. Підщепою вважають те лимонне дерево, яке росте в горщику. До нього роблять щепу за допомогою держака сіянця, яка досягла віку 1 — 3 років (стовбур з діаметром від 1 до 6 мм). Зовсім не обов’язково вибирати як щеплення культурний лимон, можна використовувати і гіркий апельсин (і багато інших видів цитрусових рослин). Бігарадія дає дуже хороший урожай, його плоди великі й соковиті, можна не турбуватися про регулярну поливанні (витримує засухи). Сам щепу може складатися або з держака з нирками, або окремого «вічка». Плодоносне культурне цитрусове дерево стає «донором», з якого можна взяти гілочки для вирішення завдання, як прищеплювати лимон.

 • . 3

  Щоб підготувати щепу, необхідно видалити з держака все листя і шипи, залишаючи тільки нирки. Гілочка приживеться, якщо зробити цю процедуру якомога швидше після того, як вона буде зрізана. Якщо ж процедура відкладається, то гілку поміщають у вологе прохолодне місце (найчастіше для цієї мети використовується холодильник), загорнувши її в мокру тканину і целофан. Важливо правильно вибрати час для здійснення цього процесу. Залежно від технології можна здійснювати щеплення різних умовах. Сьогодні поширені дві методики: щеплення в розщепів і окулірування. Обидва варіанти дають хороші результати в тому випадку, якщо вони були проведені за всіма правилами.

 • . 4

  Щоб справити прищеплення лимона, не обов’язково чекати настання весни або літа (хоча це і бажана умова). А другий вид щеплення можна робити тільки в той період, коли в рослинах починаються активні процеси сокоруху, тобто у весняний час, хоча іноді її виробляють і в серпні, коли «вічко» засинає. Для здійснення обох видів щеплення необхідно мати два інструменти: садові ножиці і окуліровочний ніж (його можна замінити лезом бритви або скальпелем). Фіксацію держака і його захист виробляють з використанням додаткових засобів: садового вару, вати і еластична стрічки.

 • . 5

  Існують поради з прищепленню лимона з використанням технології окулірування щитком. Для цього буде потрібно держак дворічного рослини, на якому вибирається найрозвиненіша нирка. Зверху і знизу (на відстані 1 — 2 сантиметрів від вічка) роблять горизонтальні надрізи на корі. Після чого нирка скальпелем видаляється з гілки. Деревини необхідно захопити ножем якомога менше (трохи її залишається тільки позаду нирки). З «вічка» віддаляється листова пластина (черешок залишається), після чого заготовку потрібно прибрати в прохолодне вологе місце. Тепер можна зайнятися підготовкою сіянця, який зрізається на висоті 5 — 10 см від грунту. У корі рослини робиться надріз, віддаляється трохи деревини і в отриманий «кишеню» вставляється нирка.

 • . 6

  Наступний етап у процедурі «прищеплення лимона в домашніх умовах» полягає в тому, щоб захистити місце окулірування щільною стрічкою (черешок залишається недоторканим), намотуючи її знизу вгору. Пеньок підщепи необхідно змастити садовим варом, а трохи нижче щеплення рекомендують покласти вологу вату. Тільки тоді, коли щиток повністю зростеться з деревцем, можна зняти пов’язку, але відбудеться це тільки через 1 місяць. Для щеплення в розщепів використовується не нирка, а держак завдовжки близько 5 см з «вічком». Його обрізають, залишаючи гострий клин, і суміщають з отвором в підщепі так, щоб зовні не було видно місця зрізу. Решта процедури ідентичні технології окулірування. Для того щоб підвищити шанси на вдалу щеплення, рекомендують прирощувати дві нирки з різних сторін рослини.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :