Як пристосовуються рослини до умов проживання?

як пристосовуються рослини до умов проживання?

Вам знадобиться
 • Рослини
 • Середовище проживання
 • Пристосовність
Інструкція
 • . 1

  Як пристосовуються рослини до умов проживання? Рослини виростають практично повсюдно на Землі і чим важче і жорсткіше умови, створені природою, тим дивовижніше і геніальніша шляхи пристосування цих істот. Якщо розглядати будова рослин, які ростуть в самих жарких пустелях і в самих холодних ділянках крайньої півночі, перше, що можна відзначити, так це здатність рослин змінювати структуру свого листя і деревини, з метою виживання в своєму середовищі проживання. Існує маса даних про те, як пристосовуються рослини, але все ж механізм їх дивовижною адаптації все ще вивчений не до кінця, хоча деяка цікава інформація все ж є. Спираючись на археологічні знахідки та відомості, здобуті за допомогою сучасних технологій, стає зрозуміло, що в наш час зовнішній вигляд рослин їх структуру і взагалі метаболізм визначається виключно їх природним середовищем проживання.

 • . 2

  Сучасні рослини, які ростуть у певній природній зоні, обзавелися власними механізмами адаптації. З того моменту, як з’явилися рослини у воді і на суші, вони вишукують все нові і нові способи виживання і треба визнати дуже досягли успіху в цьому. Яскравим прикладом пристосовності рослин є дерева, що ростуть в тундрі, які на відміну від своїх більш південних родичів є карликовими і низькорослими. Карликові дерева тундри не можуть виростати великими з багатьох причин. По-перше, в літній час на цих територіях земля прогрівається всього на 0, 5 метра, тому коріння не можуть сильно розвинутися і підтримувати важкий ствол, по-друге, велику частину часу в тундрі дмуть найсильніші вітру , які можуть повалити високе дерево. Крім того, навіть маленькі деревця тундри часто пригнути до землі, це допомагає їм витримувати пориви вітру, що досягають 180 км / ч. У жарких пустелях рослини мають дуже довгу кореневу систему і маленьку наземну частину. Дерева в часто затоплюваних тропічних лісах обзавелися «повітряними» корінням, які височіють над рівнем землі приблизно 3 — 4 метра.

 • . 3

  Всім відомо, як людина використовує рослини, наприклад, пшеницю, але чи так це? Якщо розглядати ситуацію з точки зору рослини воно знайшло тварина, яка про нього піклуватися, висіває і захищає від інших, і з цієї точки зору виходить, що пшениця використовує людини, також як інші рослини використовують комах для запилення. Прикладів того, як тварини впливають на рослини достатньо, адже деякі рослини навчилися виробляти токсини, а інші рослини стали використовувати тварин для перенесення насіння, обзавівшись смачними соковитими плодами наповненими насіння. Тварина після того, як з’їсть фрукт, переносет насіння на досить велику відстань, чого не гарантує вітер. Рослини пристосувалися до життя в практично всіх екологічних нішах, знайшли спосіб захищатися від тварин і використовувати їх у своїх цілях.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :