Як привчити щеняти до нашийника: поради зоопсихолога

як привчити щеняти до нашийника : поради зоопсихолога

Вам знадобиться
 • Резинка
 • Шкіряний нашийник
 • Протиблошині нашийник
Інструкція
 • . 1

  Навички ходіння в ошийнику з повідцем прищеплюють цуценятам з 1, 5 — 2-місячного віку. Спочатку замість нашийника можна використовувати звичайну м’яку гумку, часто червоного кольору. Чому червоного? Заводчики і господарі такої бажаної живої іграшки в образі собачки — люди забобонні і не хочуть, щоб улюбленого вихованця наврочили. Вимірюють тонку шийку цуценя і відрізають гумку, щоб вона мала слабке натяг, потім акуратно зашивають краю.

 • . 2

  Ось як привчити цуценя до нашийника. Нашийник-гумку легко надягти через голову. Щоб щеня не намагався стягнути його задньою лапою, тримають гумку на щеня спочатку пару хвилин, потім знімають і пригощають його ласощами, ласкаво хвалять і ніжно гладять по спинці. Щодня час носіння саморобної нашийника збільшують, не забуваючи хвалити і пригощати цуценя. Залишати на ньому гумку без нагляду не можна. Він може зачепитися за що-небудь, потім затягнути її на шиї при спробі звільнитися.

 • . 3

  Через тиждень має бути похід в зоомагазин, так як підібрати нашийник для цуценя необхідно з м’якої шкіри або капрону. Дають час вихованцеві звикнути до обновці. Для цього нашийник кладуть у його ліжечко, щоб він просочився запахом цуценя, дають малюкові понюхати і пограти з ним. Через день його надягають на шию і дають можливість в ньому побігати будинку, знову ж під наглядом. На пару хвилин пристібають поводок і спостерігають за діями цуценя.

 • . 4

  Ось як привчити собаку до нашийника і поводка. Якщо малюк буде намагатися задньою лапою поцупити нашийник з повідцем, його відволікають грою. Потім відходять від нього на пару кроків, які не натягуючи поводок, і пропонують улюблені ласощі, називають його ім’я, кажуть «до мене». Наступного разу можна трохи потягнути за поводок, похвалити цуценя і пограти з ним. Під час годування малюка з мисочки нашийник з повідцем залишається на ньому. Нехай собака звикає до того, що на ній щось надіто і чимчикує слідом.

 • . 5

  Після щеплень і карантину, ігри з повідцем в стінах будинку закінчують, а використовують його лише для прогулянок. Як надіти нашийник від бліх? Цуценята швидко розуміють, що господар надягає нашийник для виходу на природу, де можна побігати і пострибати, познайомитися з побратимами. Тому самі будуть підставляти голову і квапити господаря своїми радісними звуками і нетерплячими рухами. У цей час можна надіти на цуценя і протиблошині нашийник, щоб не набрати на прогулянці кліщів і пилових бліх.

 • . 6

  Часто щенята ростуть в компанії з декоративними кроликами. Багато хто не знає, як одягти нашийник на кролика і привчити до повідця. Для кроликів краще придбати шлею для кішок або маленьких цуценят. До нашийника його складно привчити. Якщо приділяти багато уваги, ласкаво і поетапно привчаючи вихованця до відчуття натягнутого повідця («прив’язі»), тим швидше можна навчити майбутнього чемпіона ходити по рингу на виставці собак. Щеня з повною віддачею буде намагатися порадувати господаря своїм послухом і успіхами. Так зав’язуються тісні взаємини і тепла дружба між собакою і людиною.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :