Як прочистити вушні пробки?

як прочистити вушні пробки?

Вам знадобиться
 • Перекис водню
 • Рослинна (оливкова) олія або гліцерин
 • Тепла кип’ячена вода
 • Ватні палички
 • Медичний шприц
Інструкція
 • . 1

  Багато стикалися з проблемою вушних пробок. Найчастіше вони з’являються у маленьких дітей. Активна робота сальних залоз призводить до вироблення сірки, яка є причиною виникнення пробок у вухах. Трапляється так, що вушна раковина не встигає провести очищення вуха самостійно, тому в ньому накопичується сірка і утворюється пробка. Симптоми, що сигналізують про дану проблему — шум у вухах, що супроводжується тиском, головним болем і запамороченням. Так як існує ризик пошкодити барабанну перетинку, чистку вуха краще проводити у отоларинголога. Але якщо немає можливості відвідати лікаря, варто знати кілька способів, як прочистити вушні пробки в домашніх умовах.

 • . 2

  Боротися з вушними пробками легко, якщо слідувати деяким радам. Насамперед, вушну пробку потрібно розм’якшити, закапавши по 4 — 5 крапель 3%-ой перекису водню. Потім почекати п’ять-десять хвилин, поки перекис не почне пінитися, і, за умови, що пробка не занадто затверділа, сірка повинна розчинитися і звільнити слуховий прохід. Після цього вухо акуратно промивається теплою водою за допомогою шприца. Вода розм’якшить сірку і вимиє її з вуха. Таку процедуру необхідно проробляти по кілька разів на добу протягом 3 х- 4 х днів. Однак якщо це не допоможе, варто звернутися до лікаря, щоб уникнути ускладнень.

 • . 3

  Замість перекису підійде оливкова олія або ж гліцерин. Масло потрібно підігріти, закапати у вухо дві-три краплі і почекати 5 хвилин. Розігріте масло або гліцерин размягчат вушну пробку, і ватяними паличками можна буде легко прочистити вухо. Боротися з вушними пробками можна ще за допомогою кип’яченої води. Для цього потрібно лягти на бік і капнути кілька крапель в хворе вухо. Після закінчення декількох хвилин пробки у вухах разбухнут і їх можна буде видалити за допомогою, набраної у шприц теплої води ( 20 мл).

 • . 4

  Промивати вухо слід, нахиливши голову так, щоб хворе вухо було направлено вниз. При цьому вухо потрібно відтягнути назад і трохи вгору. Струмінь води спрямовується не на саму перетинку, а на внутрішні стінки вуха. Позбутися від сірчаної пробки можна також, якщо закапати у вухо 3 — 5 крапель звичайного рослинного масла, почекати пару годин, після чого промити вухо водою і висушити. Після видалення вушних пробок рекомендується кілька разів на місяць капати в вуха перекис водню або вазелінове масло, і обертальними рухами за допомогою ватного джгутика прочищати вухо.

 • . 5

  Щоб уникнути виникнення вушних пробок повторно, рекомендується чистити вуха акуратно і неглибоко, щоб сірка не прилипли до барабанної перетинки і не призвела до утворення пробки. Також 3 — 4 рази на рік у вухо слід закапувати перекис водню протягом трьох днів по 2 рази на добу. Дітям слід тримати 1 хвилину, дорослим — 2 — 3 хвилини. Після душу або ванни вуха потрібно витирати рушником або сушити феном або закопувати 1 к. спирту. Чи не дозволяється видаляти пробку гострим або твердим предметом. Це може привести до пошкодження вуха і навіть втрати слуху. Слідуючи даними рекомендаціям, можна позбутися від вушних пробок безболісно і без ускладнень для вуха.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :