Як прочитати кардіограму: розшифровуємо кардіограму

як прочитати кардіограму: розшифровуємо кардіограму

Вам знадобиться
 • Кардіограма
 • Правила
 • Спеціаліст
Інструкція
 • . 1

  На даний момент кардіограма є простим способом визначити наявність проблем з серцем. Електрокардіограма (ЕКГ) — це крива, одержувана на спеціальному папері в моменти реєстрації роботи серця спеціальними приладами. Даний метод грунтується на вивченні активної роботи серця. ЕКГ має зубці, проміжки і сегменти, які показують процес серцевої діяльності. Для того щоб прочитати кардіограму, її необхідно правильно зняти. Треба знати, що знімати її треба без перешкод. Крім того, необхідно вивчити умовні позначення, що проставляються на ЕКГ

 • . 2

  Отже, як прочитати кардіограму серця? Для цього необхідно провести аналіз серцевого ритму за кількістю і частоті скорочення серцевого м’яза. Регулярність таких скорочень визначається методом порівняння тривалості інтервалів RR. Якщо ритм биття серця правильний, то частоту серцевих скорочень можна визначити, якщо 60 секунд розділити на RR. Тепер необхідно знайти вісь серця методом підрахунку суми максимальних значень амплітуд зубців в комплексах QRS. Причому, брати необхідно 2 будь-яких відводу від кінцівок.

 • . 3

  Уважно подивитися і піддати аналізу зубець передсердя Р. Показання максимального значення його амплітуди має вимірюватися від його вершини до ізолінії. Це значення не повинно бути більше 2, 5 см. Також необхідно дізнатися тривалість одного зубця. Якщо у людини здорове серце, то це значення не повинно бути відмінним від 0, 1 секунди.

 • . 4

  Наступним кроком є вимірювання значення проміжку PQ, в момент якого працюють 2 передсердя. Значення це не повинно бути більше або менше 0, 2 — 0, 1 сек. Не зайве буде й провести аналіз шлуночка QRS, для чого слід виміряти значення кожного зубця. Весь комплекс шлуночків серця не повинен бути більше 0, 1 секунди.

 • . 5

  Переглядаючи значення зубця Т, який показує ступінь розслабленості м’язи серця, слід визначити її напрямок, звернувши при цьому увагу на його форму. Якщо серце здорове і не має патологій, то напрямок Т-зубця має повністю співпадати з напрямом головного зубця комплексу шлуночків. Однак його спадний коліно повинно бути набагато крутіше висхідного.

 • . 6

  В принципі, самостійно розшифрувати кардіограму нескладно. Тим більше що в інтернеті зараз можна, як завгодно багато, знайти прикладів ЕКГ при різних захворюваннях серця. Правда, найкраще знає, як читати кардіограму серця тільки справжній фахівець — лікар, який має відповідний досвід.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :