Як продати авто, не знімаючи з обліку?

як продати авто, що не знімаючи з обліку?

Вам знадобиться
 • Автомобіль
 • ПТС
 • СТС (свідоцтво реєстрації ТЗ)
 • Паспорт
Інструкція
 • . 1

  Як продати авто, не знімаючи з обліку? Чому продають автомобілі? Причини можуть бути різними. Хтось у пошуках своєї єдиною і неповторною, у когось робота пов’язана з довгими поїздками, а чому б і просто машині не постаріти? У кожному разі, все за таких обставин стикаються з питанням, як продати, особливо не грузнучи в папірцях і чергах. Чи можна не знімати свій скарб з обліку, а віддати з усім скарбом (номера при такому розкладі справ продаються разом з носієм) за певну готівкову суму? Ще не так давно автолюбителі зобов’язані були вистоювати довгі черги в Міжрайонний Реєстраційний Екзаменаційний Відділ (МРЕВ) або будь-який відділ ГИБДД, так як продаж без зняття з обліку була неможлива. С 18 квітня 2011 року зміни торкнулися реєстрації автомототранспортних засобів в ГИБДД. Як завжди, з’явилися свої плюси і мінуси. Продати машину за новою схемою стало простіше.

 • . 2

  Для початку потрібно відшукати того, хто візьме її в дар за «невелику винагороду». Якщо цей етап пройдений, то необхідно повернутися додому, і відшукати папочку з позначкою «Документи на машину». Тут обов’язково повинен бути ПТС (паспорт транспортного засобу). Десь в кишені куртки або барсетки слід відшукати також свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу (СТС), паспорт і генеральне свідоцтво (для тих, хто не є власником автомобіля) з копією! Схопившись за клавіатуру комп’ютера, слід власне особисто зміркувати договір купівлі-продажу в будь-якій вільній формі (не варто платити 1000 р. Нотаріусам або юристам). Якщо зовсім важко, приклади існують в інтернеті. За цим слідує ділова зустріч з майбутнім власником лота на колесах. Послідовність дій проста.

 • . 3

  По-перше, обидва представники заповнюють 3 примірника договору купівлі-продажу (перший — собі, другий — покупцеві, третій — новий господар віддасть в ГИБДД). Обов’язково має бути все заповнене без помилок, помарок, підтерті і виправлень! Якщо рука здригнулася або чорнило потекли, то краще ще раз переписати. Якщо взагалі рядки зливаються, букви танцюють перед очима, є варіант дістатися до найближчого автосалону або страхової компанії, де за окрему плату (від 800 до 1800 рублів) все чітко, грамотно надрукують. По-друге, підписавши всі три екземпляри, можна розрахуватися. Продавець повинен написати розписку, якщо в договорі вказана менша сума (для податкової до 250000 рублів), ніж він отримав на руки. І, по-третє, екс-власник повинен залишити свій автограф у ПТС під позначенням «підпис колишнього власника» наступного порожньому розділі. Ось, власне, і все! Тільки слід звернути увагу, щоб підпис збіглася з графою «Підпис справжнього власника», розташованої раніше і має печатки. Далі схожу процедуру виконує покупець, розписуючись у рядку «Підпис справжнього власника», що знаходиться поруч.

 • . 4

  З цього моменту він — господар. У висновку можна зробити копію ПТС обмінятися копіями паспортів (за бажанням, на всякий випадок), потиснути один одному руки і розбігтися по своїх справах. Взявши ПТС, ламіноване СТС, ключі, талон техогляду (якщо є), новий власник дитя автопрому відправляється ставити своє придбання на облік або оформляти страховий поліс. Якщо термін страхового поліса на машину ще не закінчився, то по ньому екс-господареві можна отримати повернення грошей, відвідавши свою страхову компанію і розірвавши договір за допомогою заяви. Якщо було вирішено продати не знімаючи з обліку, молодий автомобіль, необхідно домовитися з новим власником про отримання копії ПТС (лист, e-mail, особиста зустріч), як тільки він зареєструє машину на себе. Для чого? Для звіту в податкові органи колишньому власникові авто з конвеєра. Подальше продавця може не цікавити.

 • . 5

  Однак, іноді варто перевірити сумлінність підозрілих покупців, після закінчення місяця відвідавши будь реєстраційне відділення на території РФ і надавши договір купівлі-продажу та копію ПТС. Якщо новий власник все ж виявився не чистий на руку, то можна написати заяву про припинення реєстрації автомобіля. Купуючи автотранспортний засіб, що не зняте з обліку, слід пам’ятати про ризик. Предмет купівлі-продажу може бути під арештом судових приставів, числитися в угоні, бути прихований з місця ДТП і мати інше кримінальне минуле. Тому найкраще буде пробити машину заздалегідь (при зв’язках в ГИБДД) або пройти цю процедуру з продавцем, після чого відпустити його з грошима.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :