Як продати частку в квартирі з неповнолітньою дитиною?

як продати частку в квартирі з неповнолітньою дитиною?

Вам знадобиться
 • Житлоплощу
 • Пакет документів
 • Згода власників
 • Терпіння
Інструкція
 • . 1

  Продаж частки в квартирі — справа клопітка, а якщо там прописаний неповнолітній дитина — клопіткий подвійно. Продаж частки відбувається за наступними пунктами: пошук покупця; оформлення відмов інших власників або підтвердження того, що вони проігнорували пропозицію; збір документів; оформлення угоди. Продаж частки в квартирі з неповнолітньою дитиною передбачає два варіанти розвитку подій і залежить від того, чия частка продається.

 • . 2

  Якщо дитина прописана в квартирі або є власником частки, але продавати збираються не його частку, то буде потрібно лише пропозиція його батькам або законним представникам про викуп частки або відмову від неї. У такому випадку продати частку з неповнолітньою дитиною легше. Слід зауважити, що якщо між власниками нормальні відносини, то достатньо домовитися усно і нотаріально оформити відмову. У іншому випадку знадобиться кожному власнику вислати нотаріально завірене пропозицію і чекати відповіді місяць, при цьому буде потрібно повідомлення про вручення. Але є невеликий нюанс: при зниженні ціни буде потрібно офіційно оповіщати кожного власника, тому що продаж частки нижче заявленої ціни незаконна.

 • . 3

  Інше питання, якщо продавати частку неповнолітнього, то це займе набагато більше часу. Виписати дитини в нікуди ніяк не можна, за законом його треба забезпечити умовами не гірше, ніж на попередньому місці проживання. Тут розглядаються два варіанти продажу. Перший має на увазі виділення частки дитині на новій квартирі. Другий — виділення йому частки на інший житлоплощі. Продати частку в квартирі з неповнолітнім, приналежну йому, складніше, у зв’язку з тим, що потрібно дозвіл органів опіки та піклування.

 • . 4

  Якщо мається на увазі покупка нового житла, краще відразу звернутися до органів опіки та піклування, надавши документи на квартиру, яку збираються продавати. Це варто зробити для того, щоб уточнити, які умови потрібно надати дитині натомість. Наприклад, якщо батьки куплять невелику кімнату, що відповідає вимогам, і захочуть надати її дитині, то важливо пам’ятати, що неповнолітній не може проживати один, і батькам або офіційному представнику доведеться прописатися там же і вже з цього розраховувати квадратні метри.

 • . 5

  Якщо батьки збираються продати частку в квартирі з дитиною і не купувати нерухомість натомість, то треба підібрати відповідний варіант, наприклад, у бабусі чи дідуся, щоб ті надали частину свого житла дитині. Після, з документами на обидві житлоплощі звернутися до органів опіки та уточнити, чи підійде ця житлоплощу. Важливо не потрапити в халепу, наприклад, батьки оформили на дитину частку в новій квартирі і тільки потім зібралися продавати стару, і ось тут їм довелося доводити органам опіки, що частка, виділена в новій квартирі, йде натомість минулого. Найкраще договір про продаж і про покупку укласти одночасно, щоб зменшити ймовірність непередбачених обставин.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :