Як промити ніс грудничку?

як промити ніс грудничку?

Вам знадобиться
 • Гумова груша
 • Сіль
 • Розчин морської солі
 • Физраствор
 • Шприц об’ємом від 5 кубиків
Інструкція
 • . 1

  Дорослі зазвичай ставляться до нежиті, як до несерйозного недузі, який доставляє більше незручностей в побуті, ніж реальної шкоди здоров’ю. Але з грудними дітьми ситуація абсолютно інша. У малюків «соплі» можуть виявитися першим кроком до розвитку захворювань бронхів і нижніх відділів дихальних шляхів. Тому тут не може бути двох думок — нежить необхідно лікувати, використовуючи для цього процесу безпечні та дієві засоби. До них відноситься і промивання носа — про нього буде сказано нижче.

 • . 2

  Існує специфіка вирішення задачі, як промивати ніс грудничку, пов’язана з особливостями його фізіології і безпорадністю. Носові ходи ще не до кінця розвинені, слизова оболонка дуже ніжна, тому процедура повинна проводитися з обережністю. При бактеріальних інфекціях промивання носа приносить суттєве полегшення стану хворого — відновлюється носове дихання, поліпшується настрій, що для батьків буде головним критерієм доцільності цієї маніпуляції.

 • . 3

  Перед тим, як промити ніс грудничку, необхідно підготувати все необхідне для процедури. Для цього береться гумова груша, якій видаляється слиз з проходів. Якщо не зробити цього попереднього дії, всі інші заходи не принесуть результату в повному обсязі. Так як вміст носа заважатиме просуванню лікувального розчину, рідина просто витікатиме тому. Не варто використовувати для промивання звичайну кухонну сіль, яка подразнює слизові. Для того щоб перемогти нежить, ідеально підходять ті кошти, які можна придбати в аптеці.

 • . 4

  Для проведення процедури педіатри рекомендують скористатися фізіологічним розчином або розведеної в дистильованої воді морською сіллю. Якщо ж поряд немає аптеки або промивання проводиться в невизначену годину, то доведеться застосувати звичайну сіль (одна чайна ложка на літр води). Щоб провести маніпуляцію потрібно шприц для ін’єкцій такого обсягу, щоб у нього могло поміститися 5 мл. сольового розчину. Педіатри попереджають про те, що слиз видаляється лише за допомогою груші, але використовувати її для очищення носа рідиною не можна, так як не можна контролювати обсяг її надходження — дитина може захлинутися.

 • . 5

  Шприц, який використовується для маніпуляції, повинен бути без голки. Дитину на час промивання носа потрібно укласти на бік, щоб вода не потрапила в нижні дихальні шляхи. Можливо, буде потрібна допомога з боку ще одного дорослого, який фіксуватиме малюка, щоб той не заподіяв собі шкоди під час процедури. Але потрібно пам’ятати про те, що все має відбуватися з дотриманням усіх пересторог і дуже ніжно, адже організм новонароджених дуже крихкий. Після проведення підготовки, можна приступити до лікування і промити ніс грудничку.

 • . 6

  Сама процедура промивання полягає в повільному введенні розчину в носовій прохід. Рідина за допомогою шприца потрібно по черзі заливати в ліву і праву ніздрю. Після завершення процесу можна знову скористатися грушею для відсмоктування слизу, яка була розм’якшена препаратом і тепер легко видаляється за допомогою цього інструменту.

 • . 7

  Можна купити спеціальний розчин дл промивання в аптеці і слідувати інструкціям щодо його застосування. Лікарі радять не займатися самолікуванням — всі маніпуляції проводяться тільки після консультації з лікарем.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :