Як проростити персик: невеликі хитрощі

як проростити персик: невеликі хитрощі

Вам знадобиться
 • Персики
 • Підготовка кісточки персика
 • Стратифікація
 • Скарифікація
Інструкція
 • . 1

  Як проростити персик: невеликі хітростіПерсікі високо цінувалися ще в стародавньому світі. А в часи Людовика XIV їх налічувалося вже більше 30-ти видів. У наші дні цей дивовижний фрукт залишається дуже популярним десертом і настільки утвердився в ролі символу рідкісних і дорогих плодів, що навіть став прототипом тістечка. Але мова в цій статті піде не про те, як спекти персики, а про те, як їх виростити. Для цього знадобитися трохи праці і кілька місяців очікування, але зате вони сторицею окупляться вже через три-чотири роки, коли дерево принесе перший урожай.

 • . 2

  Отже, перед тим, як садити персик, спочатку необхідно підготувати насіння. А оскільки персики родом з південних країн, до того ж за свою історію вони пережили безліч гібридних змін, то їх кісточки відрізняються низькою врожайністю. Для того щоб змінити цю обставину, доведеться насіння трохи допомогти. Спочатку кісточку слід чисто відмити від залишків плоду. Для цього її на два дні поміщають в теплу воду, яку кожні 12 годин змінюють. А потім, чистим кісточках дають просохнути (не можна використовувати занадто сильний джерело тепла).

 • . 3

  Але це ще не все, далі кісточки стратифицируют. Ця необхідність викликана генетичною особливістю того, як росте персик. Тобто кісточки поміщають у вологий пісок і залишають у холодному приміщенні (з температурою від + 1 до + 3 градусів) на три місяці. А якщо немає необхідного холодного приміщення, то можна використовувати холодильник, а замість піску використовувати вологі тирсу. Їх разом з кісточками потрібно загорнути і щільно зав’язати в поліетиленовому пакеті. А щоб підстрахуватися від пошкоджень пакета, то краще використовувати відразу два, вклавши їх один в іншій.

 • . 4

  Ще один спосіб, як проростити персик — це використовувати скарифікацію насіння. Суть її в тому, що тверда оболонка кісточки акуратно обробляється напилком, щоб полегшити насінню проростання. Головне не пошкодити саме насіння під час роботи. Або, як радять деякі садівники, можна повністю розколоти кісточку і звільнити насіння від твердої оболонки. Природно, що робити це потрібно неспішно й уважно. Удари слід наносити молотком по ребру кісточки. Після вилучення насіння, потрібно оглянути, чи немає на ньому механічних пошкоджень.

 • . 5

  Після того, як насіння готове, то його можна відразу висаджувати у відкритий грунт або надати йому можливість прорости в горщику. У другому випадку трохи вище ймовірність того, що паросток зійде. Але зате, якщо посадити насіння відразу у відкритий грунт, то рослина буде сильніше і відразу буде готове до кліматичних особливостей регіону. У багатьох виникає ще й таке питання: коли і як посадити персик — навесні чи восени? Правильна відповідь: якщо насіння пройшло стратифікацію або скарифікацію, то навесні. А якщо такі підготовчі процедури не проводилися, то можна висаджувати кісточки пізньої осені.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :