Як проводити інструктаж з техніки безпеки?

як проводити інструктаж з техніки безпеки?

Вам знадобиться
 • Інструкція
 • Підприємство
 • Техніка безпеки
Інструкція
 • . 1

  З метою вберегти службовців від неприємних випадків, каліцтв, травм, які можуть статися через невірну експлуатації обладнань або машин, елементарне недотримання правил проводиться інструктаж з техніки безпеки на підприємстві. Цей захід — необхідна вимога трудової домовленості, регульоване Трудовим Кодексом. Його проходять і керівники. Кожен начальник зобов’язаний цінувати, в першу чергу, людини та її життя, а не продовольство, що виходять в результаті трудової діяльності працівників, тому що здоров’я людини набагато цінніше, ніж речі, зроблені його руками. Перед проведенням інструктажу, людина, що відповідає за це на підприємстві, тобто інженер з техніки безпеки, що входить до складу фірми, зобов’язаний підкреслити основні моменти даного заходу, скомпонувати і проінформувати працівників про те, що важливо дотримуватися правила, призначені при експлуатації тієї чи іншої техніки .

 • . 2

  Проведення своєчасного інструктажу вимагає підвищеної уваги, тому що за допомогою нього можна одночасно спробувати застерегти нещасні випадки і вирішити проблеми з забезпеченням безпечного перебування на фірмі, мінімізувати виробничі каліцтва, не допустити і скоротити небезпечна дія шкідливих факторів під час трудової діяльності, зберегти здоров’я. Інструктує зобов’язаний мати при собі інструкцію з техніки безпеки, журнал інструктажів, схеми устаткування, на якому буде трудитися людина, креслення будівлі з відміткою вхідних, вихідних шляхів і зазначенням люків. Сама ж інструкція на фірмі складається працівником, відповідальним за охорону праці, і затверджується її начальником. Для безпеки працівника в ній докладно розписують обов’язкові правила використання того чи іншого обладнання, передбачуване поведінку в разі непередбачених обставин.

 • . 3

  Інструктаж з техніки безпеки проводиться двома способами: колективним і індивідуальним. Індивідуальний спосіб зазвичай використовується при прийомі нового працівника на фірму. Важливо домогтися того, щоб працівники сформували конкретне поняття про те, що повинне дотримуватися ними, щоб не отримати виробничі каліцтва, як надавати першу медичну допомогу покалічити працівникові. Підводячи підсумок цього заходу, інструктованих проводить опитування про знання діяльності на підприємстві не у шкідливість організму. Тільки після вивчення інструкції з техніки безпеки співробітник має можливість зайняти своє робоче місце і приступити до роботи.

 • . 4

  Техніка безпеки охоплює не тільки працюючих в промисловій сфері, але і офісних, надомних, тимчасових і сезонних працівників. Інструктажу не піддавалося тільки ті працівники, які працюють за цивільним договором, і люди, що займаються експлуатацією, налагодженням, випробуванням тієї чи іншої техніки. Коли інструктаж з техніки безпеки завершився потрібно обов’язково проконтролювати, щоб кожен співробітник поставив розпис, в спеціально-відведеному для цього журналі — журналі реєстрації інструктажів. При відсутності відмітки про проходження інструктажу, інструктує людина не має права допустити робочого до роботи. У майбутньому це буде гарантією дотримання правил безпеки на підприємстві у разі виробничої травми. Повторний інструктаж повинен бути проведений не пізніше, ніж через півроку проведення останнього інструктажу.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :