Як регламентується обідню перерву під час роботи?

як регламентується обідню перерву під час роботи?

Вам знадобиться
 • Трудовий договір
 • Знання азів трудового законодавства
 • Уміння йти на компроміс
 • Бажання домагатися своїх цілей
Інструкція
 • . 1

  «Кожна людина має право на відпочинок і право працю» — сказано в Конституції РФ. Скільки саме має відпочивати і працювати людина, уточнюється в Трудовому кодексі РФ. Звичайний перерву на обід регулюється його статтею 108 — згідно з нею, під час робочого дня кожному працівнику має бути надана перерва для відпочинку і прийому їжі тривалістю не більше 2 годин і не менш 30 хв. Слід пам’ятати, що перерва під час роботи на обід не враховується як робочий час, і роботодавець його не оплачує.

 • . 2

  Для особливих груп працівників, таких, як водії, співробітники сільгосппідприємств та будівельні робочі перерву на обід регулюється окремими санітарними правилами. Вони повинні робити перерву на обід у середині робочого дня або зміни, для водіїв — не пізніше, ніж через 4 години після початку роботи. Якщо тривалість зміни водія перевищує 8 годин, він має право організувати собі перерви на робочому місці в кількості двох штук.

 • . 3

  Багато працюють люди, частіше ті, у яких є маленькі діти, які відвідують дитячі садки, просять свого роботодавця перенести час обідньої перерви на кінець робочого дня, щоб таким чином піти з роботи на годину раніше. З точки зору сенсу обідньої перерви таке перенесення є нелогічним і тому вважається неправомірним. Регламентовані перерви на роботі для обіду варто дотримуватися, адже у разі виявлення факту його перенесення на початок або кінець дня, на роботодавця може бути накладений штраф, навіть за умови, що ця домовленість була задокументована між сторонами.

 • . 4

  Для матерів, що вийшли з декрету раніше виповнення дитині півтора років, росссійской законодавством передбачено окремий перерву на роботі з метою годування дітей. Його тривалість повинна бути не менше півгодини, і він повинен надаватися не рідше, ніж кожні три години. Ця перерва можна приєднувати до обіднього, або підсумовувати до початку або кінця робочого дня. Цей вид перерви включений в робочий час і оплачується роботодавцем.

 • . 5

  Крім обідніх перерв, є ще технологічні перерви в роботі. Ці перерви залежать від виду діяльності або умов роботи, як зовнішніх, наприклад, погодних, так і залежних від технології виробництва. Наприклад, авіадиспетчери повинні відриватися від безперервної роботи кожні дві години і відпочивати не менше 20 хвилин. Подібні перерви регламентуються 109-й статтею Трудового кодексу. У будь-якому випадку, не варто нехтувати своїм правом на обідню перерву. Адже як кажуть, «війна війною, а обід за розкладом».

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :