Як регулювати стомлення, перевтома і працездатність?

як регулювати стомлення, перевтома і працездатність?

Вам знадобиться
 • Своєчасний відпочинок
 • Повноцінний сон
 • Фізичні вправи
 • Розслабляючі процедури
Інструкція
 • . 1

  При гарячковому ритмі сучасного життя, коли за «місце за сонцем» йде справжня боротьба, щоб досягти успіху в ній, потрібно багато чого встигати, вміти, знати. У цій гонці на виживання не завжди є час на забезпечення власного комфорту: нормальну їжу, відпочинок, сон. А енергетичні запаси людського організму далеко не безмежні, і, якщо їх не заповнювати, рано чи пізно настає момент, коли сил ні на що не залишається.

 • . 2

  Для початку потрібно розібратися з такими поняттями, як стомлення, перевтома. Працездатність людини залежить багато в чому від того, наскільки він дотримується горезвісний режим праці та відпочинку. Після старанної роботи (фізичної або розумової), а також при хворобі і від незвичайних умов праці (наприклад, сильного шуму) настає природний стан організму — стомлення. Воно характеризується короткочасним зниженням працездатності людини. Боротися з ним легко — достатньо просто відпочити.

 • . 3

  Якщо ігнорувати сигнали організму і продовжувати трудитися «на знос», то цей «знос» рано чи пізно наздожене у вигляді перевтоми. Це патологічний стан через невпинної, хронічного, психологічного та фізичного перенапруження, при якому спостерігаються вже і збої нервової системи. Нерідке явище — підвищена температура від перевтоми. У дитини, особливо в шкільному віці, в умовах посилених навантажень на мозок і нервову систему і при не дотриманні режиму дня, недостатній сні подібне може трапитися з легкістю.

 • . 4

  У парі з хронічною фізичною втомою нерідко йде перевтома нервової системи. Воно може наступити після події, що вимагав посиленої мозкової діяльності, наприклад, іспиту. Нервова перевтома проявляється в сильній м’язової втоми, а іноді і в важко знімається порушення або навіть зниженні тактильної чутливості. Варто відзначити, що деякі типи темпераментів, а саме меланхоліки і холерики, схильні до ризику подібного перевтоми більше за інших.

 • . 5

  В результаті подібного стан, якщо на нього все ще не звертати уваги, можуть наздогнати серйозні наслідки перевтоми. Перенапруження переходить в таку стадію, коли навіть тривалий нічний сон не допоможе відновлювати сили. Настає сильне виснаження нервової системи, що нерідко призводить до істерії або неврозів. Також сильно знижується імунітет, внаслідок чого людина починає частіше хворіти і піддаватися травм.

 • . 6

  Рецепт, як знову підвищити працездатність, подолавши фізичне і розумова перевтома, досить простий. Після навантажень на організм завжди слід відновлюватися. Здорова, неважка для шлунка їжа, достатньо часу на сон, відпочинок. Розслаблюючі процедури при необхідності (хоча б тепла ванна з різними екстрактами). Якщо, наприклад, складно заснути від перевтоми, то допоможуть натуральні засоби ніби ефірного масла лаванди. А у важких випадках слід звертатися за медичною допомогою. Самолікування може тільки погіршити ситуацію.

 • . 7

  І не потрібно думати, що відпочинок і сон віднімуть час у такого важливого і необхідного заняття, як робота. Навпаки, добре відновився організм набагато більше здатний на трудові подвиги, ніж загнаний хронічними недосипамі.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :