Як річка витікає з озера: річки, що впадають в Байкал

як річка витікає з озера : річки, що впадають в байкал

Вам знадобиться
 • Інформація
 • Бажання вчитися
Інструкція
 • . 1

  Як річка витікає з озера: річки, що впадають в Байкал. Озеро Байкал знаходиться в самому центрі Євразії. Його довжина — 636 км, ширина — 80 км. За глибиною ( 1636 км) його можна назвати найглибшим озером у світі. Не дарма місцеві жителі величають його морем. У Байкал впадають 336 річок і річечок, проте велику частину води приносить в нього Селенга. Витікає ж лише одна річка — Ангара. Як річка витікає з озера? В одному з берегів утворилося ущелині, туди і зливається вода, що дала початок прекрасної річки.

 • . 2

  Вода в Байкалі насичена киснем і люди вважають її цілющою. Це найбільша цінність озера. У ньому міститься 90% всієї питної води Росії. Вона настільки прозора і чиста, що по весні можна розглядати камінчики на глибині до 40 метрів. Як використовується озеро Байкал людиною? Насамперед, звичайно — це запаси прісної води. А ще в ньому воістину унікальний тваринний і рослинний світ. 848 тварин і 133 рослин ніде, крім Байкалу не зустрічаються.

 • . 3

  Назва Байкалу протягом багатьох століть майже не змінювалося. Монголи називали його Байгал — багатий вогонь і Байгал Далай — велике озеро. Найбільш вірогідним походження назви озера вважається від мови народу тюрків — Бай-Куль — багате озеро. Як називають Байкал зараз? Народи, що живуть на берегах цього дивного озера, називають його з повагою — море. Різниться Мале Море і Велике Море.

 • . 4

  . В 20-х — 30-х роках минулого століття, за часів загальної індустріалізації, на берегах Байкалу будували різні заводи, які забруднювали озеро. Проте в даний час люди намагаються зберегти і захистити екологічну систему під назвою Байкал. Як озеро Байкал охороняється людиною? Насамперед це створення заповідників. На їх території не тільки заводи не можна будувати, але навіть пройти по заповіднику можна тільки за спеціальним дозволом

 • . 5

  Як утворилося озеро Байкал? Про це багато років сперечаються вчені і ніяк не можуть прийти до певного думку. Одна з версій така: Колись, дуже давно на Землю впав великий метеорит. В результаті падіння утворилася западина. Вона й стала ложем для майбутнього озера. З часом утворилися річки, які й заповнили западину водою.

 • . 6

  Друга версія припускає виникнення тектонічного зсуву, в результаті якого розійшлася євроазіатська платформа. З’явилася тріщина, яка поступово заповнилася водою. Таким чином і виник Байкал. До речі, тріщина ця продовжує збільшуватися, створюючи небезпеку землетрусу в цьому районі.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :