Як робити декоративні альпійські гірки?

як робити декоративні альпійські гірки ?

Вам знадобиться
 • Система дренажу
 • Камені
 • Рослини
Інструкція
 • . 1

  Створення альпінаріїв — це одна з сучасних тенденцій з облаштування садів і паркових зон. Важливо пам’ятати, що головна мета гірки — це бути прикрасою, при цьому імітуючи природний скелястий рельєф. Це означає, що насамперед необхідно визначитися з тим, де саме буде розташовуватися альпінарій, знайти для нього таке місце, в якому він би виглядав природно. Добре буде виглядати перехід альпійської гірки в квітник або який-небудь водойму, особливої родзинкою альпінарій буде виглядати в оточенні хвойних рослин.

 • . 2

  Після того, як місце знайдено, можна приступати до роботи. Альпійська гірка вимагає добре продуманої системи дренажу, в якій враховуватимуться і особливості рослин, якими пізніше буде засаджена гірка, і вага каменів — головна небезпека в тому, що вони можуть просісти. Важливо приділити увагу тому, щоб видалити з грунту всі бур’яни, адже виполоти їх згодом буде якщо не неможливо, то вкрай важко.

 • . 3

  Слід добре підібрати камені, з який буде складний альпінарій. Так як це ландшафтне прикраса буде радувати око не один рік, то слід заздалегідь подбати про те, щоб за кольором, формою і текстурі камені поєднувалися один з одним. У Росії найбільш часто зводять декоративні альпійські гірки з пісковика або вапняку, рідше — граніту, іноді використовують базальт. Можна звернутися до доломіту і іншим каменям з пористою структурою, але варто враховувати особливості російського клімату, які сприяють їх швидкому руйнуванню.

 • . 4

  Альпінарії можуть відрізнятися і за виглядом рослин, яким віддано перевагу, і за своєю структурою. Так гірка «Скали» характеризується тим, що великі гострі камені розташовуються на схилі і засаджуються в основному хвойними рослинами, такими як ялівець і карликові сосни, можливі так само деякі папороті. А ось «Полонина» — це альпінарій, складений з округлених каменів і засаджений рослинами чагарникового типу, що відрізняються один від одного по висоті.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :