Як робити фенечки з іменами з бісеру?

як робити фенечки з іменами з бісеру?

Вам знадобиться
 • Бісер
 • Бісерні голки
 • Лісочка або нитки
Інструкція
 • . 1

  Дівчатка люблять фенечки, хлопчики люблять фенечки. Що ж це за предмет такий, в який навіть імена свої вплітають? Фенечки прийшли в нашу культуру з Америки, а саме — від індіанців. Серйозне ставлення американських індіанців до ритуалів відомо всім, а фенечки відігравали важливу роль. Американські індіанці плели їх зі шкіри та дарували тій або іншій людині зі свого або сусіднього племені. Це був символ дружнього ставлення. Вважалося, що його треба носити до тих пір, поки прикраса не порветься, ставши зовсім старим. Якщо хто-небудь знімав подаровану фенечку добровільно, за власним бажанням, дія означало повний розрив дружніх відносин. Але розповіли світові, як робити фенечки, зовсім не індіанці.

 • . 2

  Минуло безліч років. І фенечки ввели в свою культуру американські хіпі. Діти квітів дарували їх один одному і людям, як знак душевного розташування. Просуваючи основну ідею про те, що «всі люди — брати». Разом з хіпі в російську культуру прийшли і фенечки. Їх плетуть з шнурків, муліне, шкіри та бісеру. Бісер — вдячний матеріал. Фенечки можна плести з великої і дрібної бісеру. З намистин середньої величини ці прикраси виглядають ніжніше, але проводити їх доведеться набагато довше. Залежно від обраної моделі і розміру знадобиться придбати від 2 до 6 грамів намистин. При плетінні фенечок потрібно звернути увагу на бісер, який підбирають для роботи. Бісер з Китаю відрізняється нерівністю, тому з нього складно створити полотно фенечки. Краще використовувати чеський бісер, він рівний, акуратний і майже ідеальний.

 • . 3

  При підборі відтінків бісеру треба обов’язково звернути увагу на поєднання кольорів. Щоб ім’я на Фенечке читалося добре, рекомендують підбирати контрастні відтінки. При використанні білого бісеру для фону, можна взяти будь-який темний бісер для букв. І навпаки, якщо фон чорний, то букви краще робити світлими або контрастними. Поєднання близьких кольорів можуть виглядати нечітко, тому вони неприйнятні. Наприклад, використовувати жовтий і оранжевий бісер для виробництва фенечки з ім’ям не рекомендується. Ці кольори дуже близькі, різниця у відтінках невелика: складно передбачити, чи будуть літери читабельні. Також складно передбачити результат роботи з прозорими намистинами. Хоча робота з ними може виглядати ефектно.

 • . 4

  Так як робити фенечки з іменами? Розробити подібні прикраси простіше простого. Секрет у тому, що бісер після плетіння виглядає, немов полотно. Тому при створенні малюнка на папері, роль кожної з намистин можуть умовно грати клітини в простий зошити. Також схему прикраси можна розробити на міліметрівці або на комп’ютері. Відповідно, легко орієнтуватися і на масштаб, елементарно розрахувавши його. Так створюються будь-які схеми з будь-яким ім’ям для фенечек довільний ширини. Схеми фенечек з іменами можна також знайти і в інтернеті, і в книгах. Способів плетіння бісером маса. Важливо вибрати найбільш зручний з них. Наприклад, може сподобатися плетіння «хрестиком». Цей спосіб дозволяє застосовувати бісер найрізноманітніших кольорів.

 • . 5

  У зошиті треба зобразити орнамент майбутньої фенечки і за розробленою схемою приступати до плетіння. Нитка складають навпіл, потім нанизують чотири намистини. У крайню бісеринку вдягають ще один кінець нитки і затягують його в кільце. Потім, на кінчик нитки зліва пропускається дві бісеринки, а от на правий кінець надаватися одна. Правий кінчик нитки пропускається крізь другу за рахунком бісерину зліва і затягується. Діючи за схемою, домагаються потрібної довжини, розрахованої заздалегідь. Тепер можна приступити до ще одного ряду. Для цього треба на одну з ниток надіти три бісеринки, а от другий кінець треба протягнути через третю за рахунком бісеринку. Виходить, що два кінчика виходитимуть з намистини, розташованої збоку в першому ряду.

 • . 6

  На нитку справа потрібно надіти дві намистини. На ліву ниточку надаватися одна бусинка, через неї і втягається правий кінець нитки. Інакше кажучи, нитки міняються місцями. Нитка, яка знаходиться знизу, протягується через бісер першого ряду, розташований збоку, і затягується. Спосіб в’язання другого ряду теж нескладний. На нитку справа нанизується одна намистина. Ще одна нанизується зліва. Правий кінчик нитки пропускається через намистину зліва і через намистину, розташовану збоку першого ряду. Потрібно продовжувати за тією ж методикою, щоб досягти потрібної ширини. Вивчивши плетіння «хрестиком», можна легко перейти до інших цікавих способам. Наприклад, освоїти гобеленове плетіння або одну з технік плетіння африканських народів.

 • . 7

  Неймовірно красивим вважається плетіння Ндебеле. Спочатку саме таку техніку використовували жінки одного з племен Африки. Потім вона поширилася по світу. Бісеринки при цьому плетінні кладуться по дві. І, якщо вони мають овальну форму, то поверхню малюнка, який виходить, нагадує ялинку. Існує не один, а кілька способів такого ось щільного плетіння. До речі, плести можна і за допомогою верстата. Не потрібно боятися такого грізного і вагомого слова, як верстат. Його можна створити без використання дерева і цвяшків! «Одноразовий» станочек для плетіння майструють … з непотрібною книжки. Ну, дійсно, кому потрібен застарілий телефонний довідник? Звичайно, якщо це чийсь раритет, то можна зробити верстат зі звичайної щільної картонки.

 • . 8

  На картонці або книжці виробляють розрізи. Саме в них втягається кінці робочих ниток. Навколо цих ниток і організовують плетіння. Наприклад, техніка гобелена, про яку говорилося трохи вище, передбачає плетіння на верстаті. Для початку потрібно набрати необхідну кількість бісеру. Після цього знадобиться розподілити весь бісер по осередках. Далі задіюється голка. По ряду, розташованому ліворуч, протягують бісер голкою по напрямку направо. Це легко! Застосовуючи існуючі або спеціально розроблені схеми плетіння, можна створювати будь полюбилися прикраси. Тепер, дізнавшись як робити фенечки, пора приступати до її виготовлення.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :