Як робити масаж при остеохондрозі: показання та протипоказання

як робити масаж при остеохондрозі : показання та протипоказання

Вам знадобиться
 • Шерстяний хустку
 • Мазь
 • Консультація лікаря
Інструкція
 • . 1

  Остеохондроз — це захворювання, при наявності якого відбуваються порушення хрящів всередині суглобів. Масаж є одним із способів лікування цього захворювання. Говорячи про те, як робити масаж при остеохондрозі, необхідно звернути увагу на показання та протипоказання для його проведення. Показання: знаходження в стадії повної або неповної ремісії, судинні порушення. Протипоказання: пухлини, хвороби крові, міома матки, кіста яєчника, аневризми, наявність виступаючих родимок, бородавок, грибка і варикозних зірочок в місці масажу. Також, проводити сеанси масажу можна тільки після того, як у хворого вщухне біль, пройде загострення.

 • . 2

  Ось декілька практичних порад про те, як зняти біль при остеохондрозі. Можна лежачи на спині або животі, максимально розслабити м’язи спини, попереку і шиї. Ноги в цей час повинні бути зігнуті в колінах і лежати на подушці або на інший височини (скручений ковдру). Під спину також необхідно покласти подушку. Ще один варіант, який допоможе зняти біль: лежати на животі, під животом повинна знаходитися жорстка подушка. При болях у попереку можна обв’язатися вовняною хусткою або використовувати пояс штангіста. Добре знімає біль верблюжа шерсть.

 • . 3

  Питання про те, як лікувати остеохондроз поперекового відділу, повинен бути адресований лікаря, який після обстеження призначить необхідне лікування. Лікування залежить від фази захворювання: ремісія або загострення. Як лікувати остеохондроз грудного відділу, також необхідно дізнаватися у доктора. Але в цілому, лікування може в себе включати сеанси масажу, медикаменти, лікувальну фізкультуру, фізіотерапію, гірудотерапію, лікування травами. У боротьбі з цією недугою дуже ефективні методи народної медицини. Вони чудово поєднуються з традиційним лікуванням.

 • . 4

  Існують, також, правила і про те, як спати при остеохондрозі поперекового і шийного відділу хребта. У першому випадку краще спати на спині з подушкою під колінними суглобами, у другому — на боці з невеликою подушкою, впираючись плечем у матрац. Найбільш відповідною, зручною позою для сну, є поза «ембріон». Щоб остеохондроз не турбував людини, потрібно правильно сидіти, не давати на організм багато фізичних навантажень. Це захворювання, якого набагато легше уникнути, ніж потім лікувати.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :