Як робити масаж серця людини?

як робити масаж серця людини ?

Вам знадобиться
 • Потерпілий
 • Напарник
 • Годинники
Інструкція
 • . 1

  Знання про те, як зробити непрямий масаж серця, можуть стати в нагоді в житті, тому потрібно навчитися його робити, тоді в непередбаченій ситуації можна буде врятувати чиєсь життя. Якщо у людини зупинилося серце, то йому необхідно зробити непрямий масаж серця, інакше через кілька хвилин він помре. У першу чергу людини слід укласти на спину, і обов’язково на тверду поверхню, в іншому випадку масаж не принесе ніякого результату і пацієнт помре. Слід пам’ятати, що масаж серця не проводитися на ліжку, оскільки, по-перше, він не має сенсу, а по-друге, можна зламати ребра людині.

 • . 2

  Перед тим як робити масаж серця, слід підготувати потерпілого. Необхідно закинути його голову назад, після чого одну руку буде потрібно підкласти під шию, а другий — натиснути на тім’я, таким чином, мова відійде назад від гортані, і повітря буде вільно проходити через рот. Після цього потрібно відкрити рот потерпілого за рахунок висування щелепи вперед і натискання на підборіддя. Дані дії потрібні для того щоб окрім масажу серця робити ще і штучне дихання, інакше реанімувати людини не вийде. Краще, щоб реанімаційні дії виконувалися двома людьми, тому перед тим як допомогти серцю потерпілого, рекомендується знайти напарника.

 • . 3

  Щоб полегшити приплив крові до серця, необхідно злегка підняти ноги потерпілого людини, можна просто підкласти під них який-небудь предмет. Після чого буде потрібно звільнити від одягу його грудну клітку. Перед тим як відновити серце, необхідно встати зліва від потерпілого людину на коліна і покласти ліву долоню на грудину, а зверху — праву. Причому пальці потрібно обов’язково підняти над ребрами, щоб ненароком не завдати людині травму.

 • . 4

  У ході реанімаційних дій потрібно сильно натискати на грудину обов’язково випрямленими руками, використовуючи всю свою вагу тіла. При масажі серця грудину потрібно опускати на 5 см, тут дуже важливо не перестаратися, інакше можна зламати людині ребра, тому перед тим як робити непрямий масаж серця, слід заспокоїтися і розрахувати свої сили. При натисканні на грудину, потрібно відразу ж відпускати руки. Весь цикл повинен тривати менше секунди, щоб встигнути зробити порядку 80 натискань за хвилину.

 • . 5

  Через кожні 15 циклів потрібно 2 рази вдихати в рот потерпілому людині повітря і перевіряти пульс після закінчення хвилини. Знаючи, як вилікувати серце, можна врятувати людське життя, тому масаж слід продовжувати до тих пір, поки у потерпілого повністю не відновитися серцева діяльність, і він не зможе нормально дихати. Після того як людина прийде в себе, потрібно обов’язково викликати лікаря або відвезти його до лікарні, для проведення медичного огляду та госпіталізації, якщо це необхідно. З серцем жарти погані, тому слід знати, як робити непрямий масаж серця на випадок непередбачених ситуацій.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :