Як робити перегній або компост?

як робити перегній або компост ?

Вам знадобиться
 • Ящик для компосту
 • Гній
 • Компоненти для перегною
 • Вода
Інструкція
 • . 1

  Так званий листовий перегній виготовляється з опалого листя і не має якостей добрива, хоча теж хороший помічник для садівника. Але якщо необхідно підвищити родючість грунту, то слід замислитися, як робити перегній, здатний стати запорукою високого врожаю. Такий перегній частіше називають компостом. Чому ж так відрізняється за своїми властивостями листовий перегній і перегній з гноєм? Все просто — розкладання в цих випадках йде за допомогою абсолютно різних бактерій. У випадку з листовим перегноєм грибків, які переробляють опале листя, не потрібен доступ повітря, але необхідно багато вологи. А от якщо є ідея, як зробити перегній з гною, то першим ділом слід запам’ятати: компостові зайва вода не потрібна. Не варто копати для заготівлі компосту яму — повітря повинен вільно проходити в заготовлений матеріал.

 • . 2

  Для компосту придасться листя, скошена трава, виполоти бур’яни, залишки продуктів, зіпсована їжа, тирса, солома та інші органічні продукти. Як з гною отримати перегній? Підсушений гній перемішується з сухою травою або соломою і укладається шарами в загальну компостну купу. Далі, залишається тільки почекати необхідний час, щоб компост «дозрів». Компостну купу найкраще розташовувати на бетонній основі або на щільному шарі піску і тирси. Не варто довго роздумувати над тим, як зробити ящик для перегною, тому що будь-яка ємність для нього повинна відповідати декільком вимогам: одна стінка її повинна вийматися або відкриватися для роботи з компостом, зверху повинна бути кришка, що не дозволяє потрапляти всередину зайвій волозі, і повинен бути стік для того, щоб вода не застоювалася всередині.

 • . 3

  Компост для кращого дозрівання потрібно періодично перевертати і ворушити: більш зрілий компост буде перебувати в нижній частині купи. Зрілий перегній-компост не має неприємного запаху — це однорідна маса, в якій вже не можна впізнати компоненти. Існує безліч варіантів, як правильно вносити перегній: по-перше, додаючи під час вскопка ділянки, по-друге, для підтримки розсади — у кожну лунку разом з рослиною, по-третє, влаштовуючи «теплі» грядки, по-четверте, під коріння садових дерев і чагарників і в якості мульчі. Можна використовувати компост для приготування швидкої підживлення рослин — на 20 л води потрібно приблизно одна лопата компостної маси. Отримана підгодівля повинна настоюватися близько семи днів, після чого нею поливаються рослини. Компост вкрай корисний для садівника і служить запорукою високого врожаю!

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :