Як робити прикраси на коровай своїми руками?

як робити прикраси на коровай своїми руками?

Вам знадобиться
 • Каравай
 • Прикраси для короваю
 • Гарний настрій і натхнення
 • Фантазія
Інструкція
 • . 1

  Каравай — це не просто великий солодкий дріжджовий хліб. Це ціла культурна традиція слов’янських народів. Коровай є святковим атрибутом і випікається, в основному, до урочистих церемоній, таким як весілля або вінчання. Тому кожна дівчина і майбутня наречена повинна була знати як зробити коровай і як прикрасити коровай. Цей ритуальний хліб має також важливе символічне значення. Коровай завжди символізував щастя, достаток і достаток. Найчастіше цей хліб випікався у формі кола, як прообраз слов’янського Бога Сонця. І чим пишніше виходив коровай, тим багатшим і щасливішим, вважалося, складеться подружнє життя молодят. Але весільний коровай в давнину використовували, також, і на похоронах, роздаючи його рідним померлого як поминального хліба.

 • . 2

  Не менш важливим моментом, ніж прикраса, було і залишається приготування короваю. Вибір тесту (простого безопарного або здобного опарного) з якого випікається хліб — це смакові переваги самих господинь. Раніше короваї пекли спеціальні жінки або найближчі родички нареченої, яких називали коровайниці. Вони обов’язково повинні були бути заміжніми, мати міцну гарну родину і дітей. Це було значущим, оскільки в коровай, як символ сімейного життя, закладалася сильна енергія, яка повинна була бути, обов’язково, позитивною і доброю. Іноді і наречена могла також брати участь у такому урочистому заході. Весь процес випікання короваю, обов’язково, супроводжувався піснями, читанням молитов.

 • . 3

  Короваї готують переважно в домашніх умовах, так як це суто ритуальний, наповнений глибоким змістом, процес. Проте сьогодні можна придбати коровай і на замовлення у кондитерських, їдалень чи кафе. Коровай має, як правило, багата прикраса. Як прикрашати коровай існує багато способів. Але прикраси повинні бути, обов’язково, символічними. Тому, крім однієї тільки фантазії, ще потрібно мати і розуміння декоративних елементом, використовуваних при декоруванні короваю. Прикрашати святковий хліб, в основному, прийнято різними рослинними візерунками у вигляді пшеничних колосків, листя, квітів зірок, а також коней і птахів — символами щастя, любові, родючості, достатку і вірності. Тому не варто розмінюватися на дрібниці.

 • . 4

  Фігурки прикраси можна розмістити на короваї або безпосередньо перед випічкою, або за п’ятнадцять хвилин до повної його готовності. Чітко окресленими прикраси виходять якщо зробити їх не з дріжджового тіста, як сам коровай, а з прісного, як на вареники. Таке тісто добре ще використовувати, коли в оформленні короваю присутній багато різних і складних елементів. На коровай наносяться різні фалічні, лунарние і солярні знаки, складні тесняние візерунки. У прикрасі також дуже часто використовуються справжні живі колосся пшениці та грона калини, як символи достатку, достатку, любові і поповнення в родині. Сонце і місяць, кільця і пара лебедів символізують вірність у коханні. Як робити прикраси на коровай вирішує тільки сама майстриня, проте завжди з дотриманням символічної істинності.

 • . 5

  Сьогодні є безліч спеціальної літератури та майстер-класів як зробити прикраси на коровай. Але це справа, майже як молитва, завжди оповите якоїсь інтимністю і сакральністю. Прикраси короваю, як і він сам, несе в собі важливу смислове навантаження. Тому стилістичні та кольорові рішення декоративних прикрас хліба це не пусте момент, а доцільне рішення. У різні часи, в різних місцевостях існували свої традиції прикраси короваю, але завжди при цьому зберігався головний сенс: обіцянка щасливим і радісним сімейного життя, достатку і любові. На додаток смисловий символіки короваю використовують також квіти, різні листи й пелюсточки, тонкі джгутики і косички, свіжі грона калини або горобини. Коровай має вийти добротним, як запорука щасливого життя молодят.

 • . 6

  Як прикрасити коровай? Відео та корисні рекомендації фахівців допоможуть у цій справі. Адже у випіканні святкового пирога головне не тільки досконале знання всіх правил та символіки його прикрас, але і святкове, позитивне настрій. Сучасні технології дозволяють сьогодні використовувати широкий оформлювальний спектр при декоруванні короваю. Наприклад, посилити захисні властивості короваю можна також застосуванням різних колірних відтінків прикрас. Таке барвисте рішення з чітко вираженими, добре помітними атрибутами весілля додасть пирогу ще більш ошатний вигляд. Ще один значний елемент у створенні весільного короваю — важливо, щоб він не був маленьким. Коровай має бути таким, щоб його вистачило кожному гостю торжества.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :