Як роблять операцію з виправлення носової перегородки?

як роблять операцію з виправлення носової перегородки?

Вам знадобиться
 • Лікар-хірург
 • Анестезія
 • Операційний стіл
Інструкція
 • . 1

  Виправлення перегородки носа медики називають сентопластікой. Це не така безневинна операція, як багато хто думає. Будь-яке хірургічне втручання може спричинити за собою небажані наслідки. Для того щоб повністю їх виключити, не потрібно сильно перевантажувати організм перед операцією фізично. Можна попити загальнозміцнюючі вітаміни; здати всі призначені лікарем аналізи і пройти обстеження. Потрібно знати, що операцію найкраще робити не раніше, ніж через 8 — 10 днів з дня початку менструального циклу, але ніяк не перед ним. Якщо пацієнт приймає ліки, які впливають на згортання крові, то потрібно сказати про це лікаря. І ймовірно він порекомендує припинити прийом за 10 — 12 днів до передбачуваної операції. Безпосередньо перед тим, як роблять операцію, за добу можна їсти на ніч. Як правило, рішення зробити сентопластіку, людина приймає обдумано і спокійно, оскільки виправити носову перегородку без операції просто неможливо.

 • . 2

  Спочатку операція з виправлення носової перегородки відбувалася за рахунок видалення викривленого сегмента. Пізніше стали застосовувати методи, здатні випрямити перегородку, що не видаляючи її. Вирізаються тільки маленькі шматочки хрящової тканини, які заважають перегородці займати правильне положення. Ка проходить операція по виправленню носової перегородки? Спочатку робиться розріз з внутрішньої сторони носа, а потім за допомогою спеціальних інструментів видаляються сприяють викривленню сегменти хряща і, якщо потрібно, кістки. У результаті цього перегородка тоншає, але слизову оболонку хірург зберігає. Контроль над процесом ведеться за допомогою ендоскопічних приладів: так, в порожнину носа поміщають невелику трубочку, яка з внутрішньої сторони складається з фібр волоконної оптики. Це дозволяє лікарю стежити за тим, що відбувається і дає можливість найменш травматично провести видалення потрібної ділянки перегородки. Як зробити операцію, поєднану з ще однією? Хірург може одночасно видалити аденоїди або провести які-небудь інші втручання в області навколоносових пазух або носових раковин. Весь операційний процес займає не більше години. Шкіру на обличчі розрізами не беруть під, тому можна не хвилюватися щодо естетики, а шрамів не залишиться.

 • . 3

  Після того як операція завершена, хірург заповнює порожнину носа спеціальними тампонами. Їх можна буде вийняти через дві доби. Якщо відновний процес відбувається без ускладнень, то пацієнт повертається до активного життя через 1, 5 — 2 тижня, але протягом місяця не потрібно навантажувати організм фізично. Нормально дихати через ніс пацієнт зможе тільки по закінченні декількох тижнів, поки не пройде набряк слизової, і не зникнуть засохлі скоринки. Як проводять операції по викривленню носової перегородки, які бувають наслідки? Насамперед, це, звичайно, негативна реакція на анестезію і вплив різних інфекцій. У деяких випадках є ризик утворення спайок на тілі самої перегородки, які виникають через не видалених своєчасно з носа фібринових згустків. Згустки можуть прорости капілярами, і на цьому місці і піде освіту спайки. Якщо набряк слизової носа тримається довше покладеного часу, то в одиничних випадках це теж може спровокувати спайки. Найбільш неприємним ускладненням може стати кровотеча, яке, як правило, відбувається на ранній, післяопераційної стадії, і має бути негайно купировано. У цілому ж операції з усунення викривлення перегородки носа протікають без ускладнень і надалі нічим про себе не нагадують.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :